Rusza kampania na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach - "Nie skreślaj życia tak prędko" zrealizowana na zlecenie Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (KRBRD). Kampania podejmie próbę walki z nadmierną prędkością na drogach - poinformował w poniedziałek wiceminister infrastruktury Marek Chodkiewicz.
"Uważam, że rozpoczynamy jedną z najważniejszych batalii o umysły polskich kierowców, akcję +Nie skreślaj życia tak prędko+. Prędkość oraz jej niedostosowanie do warunków panujących na drodze to jedna z najczęstszych przyczyn wypadków na polskich drogach i to jest największe zagrożenie dla życia i zdrowia naszych obywateli" - powiedział Chodkiewicz.
Wiceminister przypomniał, że w programie na lata 2014 - 2023 na drogi krajowe przeznaczona zostanie kwota w wysokości 135 mld zł. Dodał, że państwo wspiera nie tylko budowę krajowych szlaków drogowych, ale i drogi lokalne. "W przyszłym roku zamierzamy przeznaczyć kwotę 6 mld zł na budowę i modernizację dróg samorządowych" - stwierdził Chodkiewicz.
Sekretarz Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Konrad Romik powiedział, że kampania jest próbą walki z nadmierną prędkością, z powodu której rocznie w ponad 7 tys. wypadków ginie prawie 800 osób, a rannych jest prawie 9 tys. osób.
"W kampanii wskazujemy, jakie są konsekwencje nadmiernej prędkości i tego jak ta prędkość wpływa na nas w ruchu drogowym. Inaugurujemy kampanię +Nie skreślaj życia tak prędko+ spotami telewizyjnymi, spotami radiowymi. Kampania będzie emitowana do 9 grudnia w telewizji, rozgłośniach radiowych, w kinach i na plakatach wielkoformatowych przy drogach w tych miejscach, gdzie wypadki zdarzały się bardzo często" - stwierdził Romik.
- poinformował portal Ukrainska Prawda, powołując się na źródła.
Według przewodniczącego KRRiT materiał zawiera treści dyskryminujące i nawołujące do nienawiści.
W perspektywie 2-5 lat można oczekiwać podwojenia liczby takich inwestycji.