"My, młodzi ludzie, uczestnicy Synodu, chcemy skorzystać z okazji, aby wyrazić Ci naszą wdzięczność i naszą radość z powodu, że udzieliłeś nam przestrzeni, abyśmy mogli wspólnie razem tworzyć ten mały kawałek historii."
Publikujemy pełny tekst listu:
„Najdroższy Papieżu Franciszku,
My, młodzi ludzie, uczestnicy Synodu, chcemy skorzystać z okazji, aby wyrazić Ci naszą wdzięczność i naszą radość z powodu, że udzieliłeś nam przestrzeni, abyśmy mogli wspólnie razem tworzyć ten mały kawałek historii. Nowe pomysły potrzebują przestrzeni i Ty nam jej udzieliłeś.
Dzisiejszy świat, który daje nam młodym nowe, niespotykane dotąd możliwości wraz z ogromem cierpienia, na nowo musi odkryć nadzieję i doświadczyć szczęścia, które o wiele bardziej można znaleźć w dawaniu niż braniu, pracując na rzecz lepszego świata.
Pragniemy oświadczyć, że dzielimy Twoje marzenie o Kościele wychodzącym na zewnątrz, otwartym na wszystkich, przede wszystkim na najsłabszych, Kościele szpitalu polowym. Jesteśmy już aktywną częścią tego Kościoła i chcemy nadal konkretnie angażować się na rzecz uczynienia lepszymi naszych miast i szkół, przestrzeni społeczno-politycznej i środowisk pracy, szerząc kulturę pokoju i solidarności oraz pracując na rzecz ubogich, w którym rozpoznaje się samego Jezusa
Na zakończenie tego Synodu pragniemy zapewnić, że jesteśmy z Tobą i ze wszystkimi biskupami naszego Kościoła, także w chwilach trudnych. Prosimy Cię, abyś kontynuował drogę, którą podjąłeś, i obiecujemy Ci nasze pełne wsparcie i naszą codzienną modlitwę.
Watykan, 26 października 2018 r."
Tłumaczenie: Kasper Kaproń OFM
Armia izraelska nie skomentowała sobotniego ataku na Bejrut i nie podała, co miało być jego celem.
W niektórych miejscach wciąż słychać odgłosy walk - poinformowała agencja AFP.
Wedle oczekiwań weźmie w nich udział 25 tys. młodych Polaków.
Kraje rozwijające się skrytykowały wynik szczytu, szefowa KE przyjęła go z zadowoleniem
Sejmik woj. śląskiego ustanowił 2025 r. Rokiem Tragedii Górnośląskiej.