Atak Boko Haram na seminarium

Islamiści z Boko Haram zaatakowali niższe seminarium duchowne w Nigerii. Zaalarmowani strzałami uczniowie schronili się w buszu. Tragedii udało się uniknąć dzięki natychmiastowej reakcji sił rządowych.

Po pewnym okresie względnego spokoju dżihadyści z fundamentalistycznego ugrupowania Boko Haram znów zaczęli siać terror na północy Nigerii. Ich głównym celem pozostają chrześcijanie. „Nie możemy popełnić tego samego błędu co w Rwandzie. Wszyscy widzieli, co się dzieje i nikt nie zareagował w odpowiednim czasie” – podkreśla bp William Amove Avenya, wzywając rząd i wspólnotę międzynarodową do zapobieżenia dalszym tragediom w tym afrykańskim kraju. Ordynariusz Gboko zauważa, że islamiści w ostatnim czasie zdecydowanie urośli w siłę.

Napad na niższe seminarium duchowne diecezji Maiduguri wpisał się w całą serię ataków islamistów, do jakich doszło w ostatnich dniach. Zabitych zostało kilkanaście osób, głównie cywilów. Ponad stu seminarzystom i nauczycielom udało się ujść z życiem, ponieważ zaalarmowani strzałami schronili się w buszu. Stacjonujące nieopodal siły rządowe przegoniły napastników, którzy wcześniej splądrowali sklepy w okolicy i puścili z dymem kilka domów.

Szacuje się, że od 2009 r. kiedy Boko Haram zaczęło siać terror w Nigerii, zabitych zostało prawie 30 tys. osób. W obawie o swe życie co najmniej 2 mln Nigeryjczyków opuściło swe domy i stało się wewnętrznymi uchodźcami.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • HOLOCAUST HINDUSÓW
  06.02.2019 22:08
  Irfan Husain zauważa w artykule „Demony z przeszłości”:

  „O ile wydarzenia historyczne powinny być oceniane w kontekście ich czasów, to nie można zaprzeczyć, że w tej krwawej epoce historii nie okazano litości Hindusom, którzy mieli pecha stanąć na drodze arabskim grabieżcom z Sindh i południowego Pendżabu, albo środkowym Azjatom, którzy pustoszyli Afganistan. Muzułmańscy bohaterowie, o których pisze się w naszych książkach do historii, byli sprawcami kilku strasznych przestępstw. Mahmud z Ghazni, Qutb-ud-Din Aibak, Balban, Mohammed bin Qasim i sułtan Mohammad Tughlak, wszyscy mają krew na rękach, której nie spłukały lata. Patrząc oczami Hindusów, inwazja muzułmańska na ich ojczyznę była jedną wielką katastrofą."

  „Ich świątynie zostały zniszczone, ich bogowie zdruzgotani, ich kobiecy zgwałcone, ich mężczyźni zamordowani albo wzięci w niewole. Mahmud z Ghazni podczas jednego z corocznych napadów na Somnath wymordował tam 50.000 mieszkańców. Aibak zabił i zniewolił setki tysięcy. Lista grozy jest długa i bolesna. Ci zdobywcy usprawiedliwiali swoje czyny twierdząc, że zabijając niewiernych wykonywali swój religijny obowiązek. Chowając się za sztandarem islamu twierdzili, że walczą za wiarę, podczas, kiedy oddawali się najzwyczajniej rzeziom i rabunkowi..."
 • HOLOCAUST HINDUSÓW
  06.02.2019 22:10
  Przykład współczesnego raportu naocznego świadka o nachodźcach i władcach podczas podbojów:

  Afgański władca Mahmud al-Ghazni napadał w latach od 1001 do 1026 nie mniej, niż siedem razy na Indie. Książka „Tarikh-i-Yamini‚ napisana przez jego sekretarza, dokumentuje wiele epizodów jego krwawych wypraw." Krew niewiernych płynęła tak wartko (w indyjskim mieście Thanesar), że rzeka przefarbowała się, a mimo jej czystości ludzie nie mogli z niej pić. ... niewierni opuścili twierdzę i próbowali przejść przez spienioną rzekę...jednak wiele z nich zostało zatłuczonych, wziętych w niewolę albo się utopiło... Prawie 50.000 ludzi zginęło."

  W raporcie ‚Taj-ul-Ma’asir’ Hassana Nizam-i-Naishapuri, jest mowa o podboju miasta Meerat przez Qutb-ul-Din Aibaka (pochodzenia turecko-afgańskiego i pierwszego sułtana Deli 1194-1210), który kazał zniszczyć wszystkie świątynie hinduistyczne w mieście i na ich miejscu zbudować meczety. W mieście Aligarth zmuszał mieczem hinduskich mieszkańców do przejścia na islam i ścinał wszystkich, którzy chcieli zachować własną religię.

  Perski historyk Wassaf pisze w swojej książce „Tazjiyat-ul-Amsar wa Tajriyat ul Asar”, że kiedy Alaul-Din Khilji (Afganczambay) wymordował wszystkich mężczyzn ku chwale Islamu, rzeki płynęły krwią, kobiety zaś kazał wysłać z całym zlotem, srebrem i kamieniami szlachetnymi do siebie do domu, a ponad dwadzieścia tysięcy hinduskich dziewic uczynił swoimi prywatnymi niewolnicami.

  Do dzisiaj Indie, Afganistan i Pakistan wstrząsane są brutalnymi zamachami muzułmańskich terrorystów.
 • JERUSALEM POST
  06.02.2019 22:37
  Codzienna porcja "miłości i pokoju" z Ziemi Świętej. I tak będzie niestety do końca świata i o 1 dzień dłużej. jpost.com Breaking-News Rocket-alarm-sirens-heard-in-Southern-Israel-579902
 • JERUSALEM POST
  07.02.2019 11:03
  A podobno w Polskie "kwitnie" anty-semityzm. Wieści z Wielkiej Brytanii jak Brytyjczycy (zapewne arabskiego pochodzenia) darzą "miłością i pokojem" naszych starszych braci w wierze. jpost.com/Diaspora/Record-high-antisemitic-incidents-in-the-UK-for-2018-579919 "According to the CST – a Jewish community organization that works in cooperation with the UK police – there were 1,652 reported incidents of antisemitism, a 16% rise from the 1,420 antisemitic incidents recorded by CST in 2017, which was itself a record annual total, as was the total of 1,375 incidents for 2016."
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  31 1 2 3 4 5 6
  13°C Sobota
  dzień
  15°C Sobota
  wieczór
  12°C Niedziela
  noc
  10°C Niedziela
  rano
  wiecej »