Liderzy wspólnot charyzmatycznych z całego świata modlą się w Krakowie

- W Kościele rzeczywistość żywego działania Ducha Świętego jest wciąż niedoceniana - mówił bp Damian Muskus OFM podczas Mszy św. otwierającej międzynarodowy kurs dla liderów wspólnot charyzmatycznych, który odbywa się w opactwie tynieckim.

Do Krakowa przyjechali przedstawiciele wspólnot charyzmatycznych z całego świata. W tygodniowym spotkaniu z udziałem przedstawicieli ICCRS, czyli Światowej Koordynacji Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej, uczestniczy 150 liderów.

Podczas Mszy św. w kościele Świętych Piotra i Pawła w opactwie ojców benedyktynów w Tyńcu bp Damian Muskus mówił, że wspólnoty charyzmatyczne są wielkim, choć wciąż niedocenianym bogactwem Kościoła, jego wiosną i nadzieją. - Jesteście nadzieją dla ludzi, którzy w Kościele czują się osamotnieni i nie odnajdują się w rozmaitych grupach katolików: urzędowych, postępowych, tradycyjnych, znużonych czy zobojętniałych. Jesteście po to, by budzić ich wszystkich z ociężałego snu i przypominać, że chrześcijaństwo nie jest systemem, ale jest spotkaniem z miłością - podkreślał.

Biskup ocenił, że w Kościele rzeczywistość żywego działania Ducha Świętego jest wciąż niedoceniana. - Na co dzień za mało pamiętamy o tym, że jest Ten, który ożywia wszystko, Ten, który nadaje naszemu życiu smak, buduje wspólnotę i towarzyszy naszemu życiu, modlitwie i działaniu. Właśnie o tym, że jest, musicie ciągle i ciągle przypominać - dodał. Zaznaczył, że dziś wspólnoty są szczególnie powołane do tego, by "mówić o tym w Kościele, wobec tych wszystkich braci i sióstr, którzy są w nim zagubieni".

- Potrzeba czujności, by być wiernym natchnieniom Ducha, a nie własnym koncepcjom. Potrzeba pokory, by iść za Jezusem nawet wtedy, gdy wydaje nam się, że znamy lepszą drogę. Potrzeba nam prostoty, dzięki której ludzie zobaczą w nas świadków zmartwychwstałego Pana, a nie sztukmistrzów czy zręcznych mówców - nauczał hierarcha, życząc, by spotkanie w Krakowie zaowocowało "jeszcze mocniejszym zjednoczeniem z Jezusem i jeszcze większą miłością do Kościoła".

Organizatorem kursu jest wspólnota Głos na Pustyni. - Jest to tydzień zamkniętych rekolekcji. Oprócz wykładów i warsztatów uczestnicy będą brać udział w codziennej Eucharystii, adoracji i uwielbieniu. Będzie to również czas wspólnej modlitwy i budowania relacji - tłumaczy jej lider, Karol Sobczyk.

Celem, który przyświeca Światowej Koordynacji Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej, jest kształtowanie liderów z całego świata i przygotowanie ich do służenia Kościołowi przy użyciu charyzmatów. Chodzi także o to, by stworzyć ogólnoświatową wspólnotę mężczyzn i kobiet, dając im wspólne doświadczenie i zrozumienie tego, czym jest formacja liderów i służba Kościołowi, aby każdy z nich mógł służyć swoimi talentami i darami Ducha Świętego.

Kulminacyjnym punktem spotkania w Krakowie będzie wieczór modlitewny pod hasłem "Od nowa: spotkanie dla tych, którzy pragną w życiu czegoś więcej". Odbędzie się on w sobotę 23 lutego w parafii św. Brata Alberta w Nowej Hucie. To wydarzenie przygotowane specjalnie z myślą o mieszkańcach Krakowa. W programie znajdzie się wspólne uwielbienie, dzielenie się Ewangelią, koncert i posługa modlitewna, poprowadzone przez liderów biorących udział w szkoleniu oraz wykładowców ICCRS.

Wspólnota Głos na Pustyni podjęła na współpracę z Koordynacją Odnowy w Duchu Świętym, a także ze wspólnotami: Metanoia, Głos Pana, Diakonia Świętej Rodziny, Chefsiba, wspólnotą Dom w Ramionach Ojca, Wspólnotą Modlitewno-Ewangelizacyjną Abba oraz organizacją Fundacja 24/7.

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Autoreklama

Autoreklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
23°C Niedziela
wieczór
21°C Poniedziałek
noc
17°C Poniedziałek
rano
23°C Poniedziałek
dzień
wiecej »