"Nasila się antychrześcijańska propaganda"

Wielu chrześcijan w każdej chwili jest wystawionych na coraz silniejszą antychrześcijańską propagandę. Główny nurt mediów znajduje się w rękach wrogów chrześcijaństwa – ostrzega kard. Gerhard Müller.

W wywiadzie dla czasopisma Catholic World Report wyjaśnia on, dlaczego w głośnym już manifeście wiary wystąpił przeciwko szerzącemu się w Kościele zamętowi.

Zauważa on, że zamęt w wierze, przed którym przestrzegał już sam Jezus, jest dziś całkiem realnym zagrożeniem. Również poważne uchybienia niektórych kapłanów w postaci skandalów seksualnych wykorzystuje się jako okazję do ataku na cały Kościół. Media chwalą Papieża tylko wtedy, kiedy mogą go wykorzystać do swoich celów – mówi kard. Müller. Podkreśla on dalej, że reforma Kościoła musi polegać na duchowej i moralnej odnowie w Chrystusie, a nie na jego dechrystianizacji i transformacji w jakąś organizację pozarządową, w której globalne ocieplenie jest ważniejsze niż świadomość tego, że Bóg jest źródłem i celem człowieka oraz całego stworzenia.

Niemiecki kardynał przez pięć lat stał na czele Kongregacji Nauki Wiary, do której spływają informacje o wszystkich przypadkach nadużyć względem nieletnich w Kościele. Na tej podstawie stwierdza on, że główną przyczyną skandali nie są struktury Kościoła, lecz po prostu brak panowania na własnym popędem płciowym. Skandal nadużyć służy dziś tymczasem, w imię walki z klerykalizmem, do zwalczania instytucji ustanowionej przez Boga. A przecież to właśnie sakramentalna konstytucja Kościoła, przestrzeganie dekalogu, wierność własnemu powołaniu chrzcielnemu, kapłańskiemu czy małżeńskiemu, są najlepszą formą ochrony przed nieposłuszeństwem naszemu Stwórcy i Odkupicielowi – dodaje kard. Müller.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie... Pobieranie...

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
24 25 26 27 28 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
11°C Piątek
noc
8°C Piątek
rano
15°C Piątek
dzień
17°C Piątek
wieczór
wiecej »