Festiwal współczesnej muzyki chrześcijańskiej Song of Songs odbędzie się w tym roku w Toruniu po raz 13. i ostatni. Organizatorzy uznali, że "misja festiwalu dobiega końca".
"Na scenie pojawią się tym razem zarówno artyści dobrze znani toruńskiej publiczności, jak i tegoroczni debiutanci. Wystąpią: Maleo Reggae Rockers, 40i30na70, TGD, Lidia Pospieszalska, Anastasis, Stróże Poranka, La Pallotina" - powiedział w piątek PAP rzecznik festiwalu Piotr Filipiak.
W tym roku nie zabraknie także zespołów z zagranicy, tym razem będą to dwie grupy z Chorwacji: Effatha oraz Bozje Ovcice. Szczególnym punktem programu będzie jubileuszowy koncert zespołu Armia, świętującego w tym roku swoje 25-lecie.
13. Song of Songs Festival rozpocznie się w Toruniu 26 czerwca. Będzie to trzynasta i zarazem ostatnia edycja tego największego Europie Środkowo-Wschodniej ekumenicznego festiwalu muzyki chrześcijańskiej.
"Każdy festiwal ma swój okres młodzieńczy, wielkiej dynamiki i rozwoju, dojrzałości oraz okres - powiedzmy - siły wieku. W 1997 roku, kiedy zaczynaliśmy, scena chrześcijańska w Polsce kipiała świeżością i pomysłami, nowe projekty powstawały jak grzyby po deszczu" - tłumaczył pomysłodawca festiwalu, Wojciech Zaguła, w wywiadzie dla miesięcznika "Fronda".
Jak ocenił Zaguła, muzycy związani z festiwalem, którzy w ciągu tych lat utrzymali się na rynku muzycznym, są dziś w głównym nurcie muzycznym.
"Tam tworząc, nagrywając płyty i koncertując świadczą o Panu Bogu i swojej wierze. Czy to lepiej czy gorzej? To po prostu inny etap rozwoju. Song of Songs był po to, aby gromadzić i promować muzyków sceny chrześcijańskiej. Dziś potrzeba nowych przedsięwzięć - myślimy o ich" - zaznaczył Zaguła.
Obiecał zakończenie "inwazji na granicy" i zakończenie wojen.
Ale Kościół ma prawo istnieć, mieć poglądy i jasno je komunikować.
Owijają się wokół nich i wpływają niekorzystnie na ich działanie.