Przedsiębiorcy z Wisły w Beskidach - po raz pierwszy w ten sposób w Polsce - będą się wspólnie promować używając hasła "Made in Wisła" - poinformował szef wiślańskiego stowarzyszenia przyjaciół miasta Wisła "Imko Wisełka" Paweł Brągiel.
"Wisła jest pierwszym miastem w kraju, gdzie wprowadzono oznakowanie produkowanych i wytwarzanych w nim produktów. Miasto dotychczas było postrzegane jedynie jako rodzinna miejscowość Adama Małysza oraz turystyczny kurort. Teraz stowarzyszenie stworzyło kompleksowy program promocji wiślańskich produktów" - powiedział Brągiel.
Szef stowarzyszenia powiedział, że hasło "Made in Wisła" promować będzie produkty wytwarzane i produkowane w wiślańskich dolinach. Oznaczane nim będą np. produkty mogące być oryginalną pamiątką z Wisły, a także inne wyroby oraz artykuły spożywcze.
"Program jest odpowiedzią na potrzeby mieszkańców i turystów. Miasto zalewają nikomu nic niemówiące dziwne produkty i pamiątki, które prócz nazwy nie mają nic wspólnego z miastem. Zdarza się nawet czasami, że są produkowane w Chinach" - powiedział Brągiel.
Hasłu towarzyszyło będzie specjalne logo, które znajdzie się na produktach. "Teraz turyści bez problemu będą wiedzieć, że Wisła to też wiślańskie wędliny, regionalne kołacze, woda źródlana, zabawki z drewna, pamiątki wiślańskie, czy domy z drewna. Z pobytu w Wiśle przywiozą do domu pyszne kołacze, a nie ciupagę made in China" - powiedział.
Niezależnie od godła promocyjnego uczestnicy programu promowani będą w specjalnie wydanym folderze. "Znajdują się w nim opisy promowanych produktów, wizytówki firm, a także adresy punktów sprzedaży wiślańskich produktów" - powiedział szef stowarzyszenia "Imko Wisełka".
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.