O powstrzymanie wystąpień nawołujących do antychrześcijańskiej nienawiści – zaapelował do gubernatora i premiera stanu Karnataka arcybiskup Bangaluru.
Jest to reakcja na przemówienie jednego z parlamentarzystów reprezentujących nacjonalistyczną partię Barathiya Janata, który w publicznym wystąpieniu wezwał do „wyrwania z korzeniami szkodliwego krzewu chrześcijaństwa zasadzonego w Indiach – jak podkreślił – przez angielskich kolonizatorów”. Abp Bernard Moras odrzucił jednocześnie postawione przez polityka zarzuty, że chrześcijanie posuwają się do oszustw po to, by doprowadzić do konwersji hinduistów. Arcybiskup Bangaluru podkreślił, że „fałszywe oskarżenia są dolewaniem benzyny do ognia nietolerancji”.
Nie jest to pierwszy apel Kościoła do władz stanowych o powstrzymanie antychrześcijańskiej propagandy. W stanie Karnataka wielokrotnie bowiem napadano na kościoły oraz przerywano liturgie i atakowano uczestniczących w nich wiernych. Sprawcy napadów wciąż pozostają na wolności, a policja biernie przygląda się wymierzonym w chrześcijan działaniom hinduistycznych fundamentalistów. Dzieje się tak, ponieważ stanem rządzi nacjonalistyczna partia, która wyraźnie mówi, że każdy obywatel Indii powinien wyznawać „jedyną słuszną religię”, jaką w przekonaniu partii jest hinduizm.
Ojcowie paulini przedstawili sprawozdanie z działalności sanktuarium w ostatnim roku
Walki trwały na całej długości frontu, na odcinku około tysiąca kilometrów.
Polacy byli drugą najliczniejszą grupą narodowościową spoza Portugalii.
Na plac przybył po nieszporach, które odprawił w bazylice watykańskiej.
Wkraczanie szkoły w sferę seksualności powinno się odbywać w porozumieniu z rodzicami.
Potrzebne są mechanizmy, które pomogą chronić wrażliwe grupy widzów, np. dzieci.
Ministerstwo gospodarki zagroziło, że zamknie organizacje, które nie zastosują się do nakazu.