Zagrożenie koronawirusem: Narodowy Marsz Życia przełożony
Co roku w Narodowym Marszu Życia uczestniczy wiele tysięcy osób z dziećmi. Tomasz Gołąb /Foto Gość

Zagrożenie koronawirusem: Narodowy Marsz Życia przełożony

Brak komentarzy: 0

Tomasz Gołąb Tomasz Gołąb

GOSC.PL

publikacja 11.03.2020 07:49

W związku z odwołaniem wszystkich imprez masowych spowodowanych epidemią koronawirusa Narodowy Marsz Życia nie odbędzie się 22 marca. Kiedy się odbędzie?

Narodowy Marsz Życia miał rozpocząć się 22 marca Eucharystią odprawianą jednocześnie w katedrach obu diecezji o 11.00. O 12.30 planowano start z placu Zamkowego na plac Trzech Krzyży, gdzie o 14.00 miało zostać wygłoszone "Orędzie na Narodowy Marsz Życia". Jednak już wiadomo, że w związku z odwołaniem wszystkich imprez masowych, spowodowanym epidemią koronawirusa Narodowy Marsz Życia nie odbędzie się 22 marca.

"W związku z odwołaniem przez Pana Premiera Mateusza Morawieckiego wszystkich imprez masowych na terenie kraju informujemy że planowany na 22 marca Narodowy Marsz Życia nie odbędzie się w powyższym terminie. O nowym terminie i podjętych w związku z tym działaniach poinformujemy w najbliższym czasie. Jednocześnie wzywamy wszystkich do aktywnego udziału w działaniach społecznych niezbędnych w opanowaniu zagrożenia epidemią: w pierwszym szeregu dyscypliny higienicznej oraz pomocy ludziom starszym i słabszym w naszym miejscu zamieszkania. Zachęcamy także do modlitwy, prywatnej i publicznej" - czytamy na profilu FB Marszu. Organizatorzy przypomnieli też modlitwę Kościoła "na czas zarazy" z Mszału Rzymskiego: "Boże, który pragniesz nie śmierci, lecz pokuty grzeszników, wejrzyj miłosiernie na lud, który zwraca się ku Tobie, a skoro jest on Ci oddany, łaskawie odejmij od niego plagę Twego zagniewania. Przez Pana naszego Jezusa Chrystusa, Syna Twojego, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen."

W tym roku Narodowy Marsz Życia organizacyjnie wsparły obydwie warszawskie diecezje.

– Marsz będzie przede wszystkim afirmacją życia człowieka od urodzenia do naturalnej śmierci. Będziemy jednak domagać się także konkretnych działań władz, obiecanych i deklarowanych, a obecnie zaniechanych, które stanowią bardzo ważne elementy budowania w naszym kraju cywilizacji życia - sprawiedliwego ładu społecznego, w którego centrum są Bóg, godność człowieka i prawa rodziny. Upomnimy się  o przyjęcie przez Sejm obywatelskiego projektu "Zatrzymaj aborcję", uchwalenie obywatelskiego projektu "Stop pedofilii" czy wypowiedzenie przez nasze państwo genderowej Konwencji Stambulskiej i zaproponowania Międzynarodowej Konwencji Praw Rodziny – zapraszała kilka dni temu Lidia Sankowska-Grabczuk, rzecznik Narodowego Marszu Życia.

Uchwała o ustanowieniu w Polsce państwowego święta - Narodowego Dnia Życia - była odpowiedzią polskiego parlamentu na apel i prośbę św. Jana Pawła II, zawartą w encyklice "Evangelium vitae", aby "corocznie w każdym kraju obchodzono Dzień Życia. Jego podstawowym celem jest budzenie w sumieniach, w rodzinach, w Kościele i w społeczeństwie świeckim wrażliwości na sens i wartość ludzkiego życia w każdym momencie i w każdej kondycji: należy zwłaszcza ukazywać, jak wielkim złem jest przerywanie ciąży i eutanazja".

Informacje dotyczące Narodowego Marszu Życia można śledzić na profilu facebookowym. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objęła Konferencja Episkopatu Polski.

Pierwsza strona Poprzednia strona Następna strona Ostatnia strona
oceń artykuł Pobieranie..

Reklama

Reklama