... szczególnie za tych, którzy odeszli bez pożegnania z krewnymi lub możliwości przyjęcia sakramentów.
Brazylia modli się za zmarłych z powodu koronawirusa, szczególnie za tych, którzy odeszli bez pożegnania z krewnymi lub możliwości przyjęcia sakramentów. Mszę w tych intencjach odprawiono w kościele św. Józefa w dzielnicy Lagoa. Tego dnia monumentalny pomnik Chrystusa Odkupiciela był podświetlony, a na jego tunice umieszczono napis: „Wszyscy razem dla każdego życia”.
Bezpośrednio po Mszy wysłuchano przesłania Papieża Franciszka. W tle wyświetlane były fragmenty jego spotkania z młodymi w 2013 r. w Rio de Janeiro podczas Światowych Dni Młodzieży. W przesłaniu Ojciec św. zachęcał Brazylijczyków, „aby z nadzieją patrzyli w przyszłość. Nasza droga jest jeszcze długa i męcząca, dlatego należy patrzeć do przodu. Przyszłość jest niepewna, jeśli stawia się w innej perspektywie w stosunku do iluzorycznych propozycji świata. Ale to daje impuls nowej sile życia”.
Papież Franciszek w dalszej części przemówienia stwierdził, że „Brazylia potrzebuje umocnienia nadziei, świadczenia miłości poprzez solidarność, dzielenia się z potrzebującymi, bo to są przejawy przezwyciężania ciemności egoizmu”. Kilkakrotnie Papież powtórzył: „tęsknię za Brazylią” i udzielił błogosławieństwa apostolskiego prosząc Matkę Bożą z Aparecidy, aby wstawiała się za nami wszystkimi.
Według najnowszego sondażu Calin Georgescu może obecnie liczyć na poparcie na poziomie ok. 50 proc.
Zapewnił też o swojej bliskości mieszkańców Los Angeles, gdzie doszło do katastrofalnych pożarów.
Obiecał zakończenie "inwazji na granicy" i zakończenie wojen.
Ale Kościół ma prawo istnieć, mieć poglądy i jasno je komunikować.