Biskupi Damian Bryl i Szymon Stułkowski będą uczestniczyć w sztafecie pielgrzymkowej na Jasną Górę. „Przyświeca nam potrzeba gorliwej modlitwy za Kościół i zbawienie wszystkich wiernych” – mówi KAI bp Damian Bryl.
Ze względów epidemiologicznych 86. Poznańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę nie odbędzie się w tradycyjnej formie. W kolejnych etapach wezmą udział jedynie przewodnicy grup, tworząc swego rodzaju „sztafetę”.
Do księży dołączą poznańscy biskupi pomocniczy, którym przypadł etap z Ostrzeszowa do Kępna 11 lipca.
„Pójdziemy przez tereny diecezji kaliskiej, także dlatego żeby modlić się w intencji jej mieszkańców zdezorientowanych sytuacją związaną z medialnymi oskarżeniami wobec miejscowego biskupa. To parafie, które jeszcze niedawno należały do archidiecezji poznańskiej, bogate kiedyś w powołania kapłańskie, o które chcemy bardzo prosić Boga” – wyjaśnia bp Bryl, który przez lata był ojcem duchownym w seminarium w Poznaniu i nadal w nim zamieszkuje.
Pytany przez KAI o kontekst epidemii zauważa, że właśnie w powiecie kępińskim zanotowano bardzo dużo przypadków zarażenia koronawirusem i ta intencja z pewnością będzie leżała pątnikom na sercu. „Ciągle pragniemy też przypominać o konieczności przestrzegania norm sanitarnych, bo wirus nie zna wakacji, a każdy z nas powinien czuć się odpowiedzialny za innych ludzi” – mówi bp Bryl.
Pielgrzymkową sztafetę pobłogosławi 6 lipca abp Stanisław Gądecki w katedrze poznańskiej. Wierni będą duchowo łączyć się z pielgrzymami w mediach społecznościowych podczas transmisji modlitwy Anioł Pański, różańca i Mszy św.
Pielgrzymka dotrze na Jasną Górę 15 lipca, gdzie Mszy św. w kaplicy Matki Bożej będzie przewodniczył bp Grzegorz Balcerek.
Obiecał zakończenie "inwazji na granicy" i zakończenie wojen.
Ale Kościół ma prawo istnieć, mieć poglądy i jasno je komunikować.
Owijają się wokół nich i wpływają niekorzystnie na ich działanie.
"Musimy odpowiednio zwiększyć liczbę personelu w brygadach zmechanizowanych".
Podczas godzinnego przemówienia Trump w większości ponowił swoje wyborcze obietnice.
„Każe płacić nieszczęśliwym ubogim, którzy nie mają niczego, rachunek za brak równowagi”.