Sztafetowo, jednodniowo, w grupach co najwyżej 150-osobowych albo tylko sami księża przewodnicy, z intencją o ustanie epidemii, za Polskę i umiłowanie Eucharystii, takie jest tegoroczne piesze pielgrzymowanie. Na Jasną Górę na odpust Matki Bożej Szkaplerznej przybyły pierwsze większe grupy.
Dotarły piesze pielgrzymki z archidiecezji przemyskiej, poznańskiej, z Piotrkowa Trybunalskiego, Rozprzy, Trzebuni i inne. Wszyscy szczęśliwi, że w ogóle dane im było wyruszyć w drogę: „Niezwykła okazja, że w tym roku bardzo małe grono osób mogło wziąć udział, są komplikacje wiadomo związane z koronawirusem, ale dało się radę, wszystko można przezwyciężyć aby dojść do celu i poświęcić nasz trud Matce Bożej – mówią pielgrzymi. - Może dystans był krótki, ale wyjątkowo w tym roku dały nam się we znaki komary, których jest bardzo dużo”.
W zmienionej formie pielgrzymowania abp Adam Szal z Przemyśla, który i w tym roku przyszedł pieszo, widzi też pozytywne strony: „Bardzo dużo w tej naszej pielgrzymce szło rodzin z dziećmi, zwłaszcza gdy wyjście było blisko ich domów rodzinnych, to było bardzo pocieszające, że nie brakło młodzieży, dzieci, to jest bardzo dobrym prognostykiem na przyszłość”.
Duchowe pielgrzymowanie nabrało w tym roku szczególnego znaczenia, bo uczestniczą w nim nie tylko chorzy i ci którzy nie mogą wyruszyć pieszo, ale także ci, którzy po jednodniowej drodze musieli zawrócić ze szlaku. Pątnicy dziękują służbom i gospodarzom, za wszelką pomoc okazywaną na trasie, a zwłaszcza za tę w utrzymaniu reżimu sanitarnego.
FOMO - lęk, że będąc offline coś przeoczymy - to problem, z którym mierzymy się także w święta
W ostatnich latach nastawienie Turków do Syryjczyków znacznie się pogorszyło.
... bo Libia od lat zakazuje wszelkich kontaktów z '"syjonistami".
Cyklon doprowadził też do bardzo dużych zniszczeń na wyspie Majotta.
„Wierzę w Boga. Uważam, że to, co się dzieje, nie jest przypadkowe. Bóg ma dla wszystkich plan”.