Kościół ma nową błogosławioną. W Porto Alegre na południu Brazylii została wyniesiona do chwały ołtarzy s. Maria Barbara od Trójcy Przenajświętszej, która w połowie XIX wieku założyła Zgromadzenie Małych Sióstr Niepokalanego Serca Maryi.
Beatyfikacji przewodniczył w imieniu Papieża prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, abp Angelo Amato. Jest on jednym z duchownych, którzy za dwa tygodnie otrzymają purpurę kardynalską.
Barbara Maix była Austriaczką. Urodziła się w 1818 r. w Wiedniu w wielodzietnej rodzinie. Jej ojciec, skromny urzędnik dworu cesarskiego, miał już czternaścioro dzieci, gdy owdowiał i ożenił się powtórnie. Barbara była najmłodszą z dziewięciorga dzieci z jego drugiego małżeństwa. Większość jej rodzeństwa zmarła we wczesnym wieku na tyfus i z niedożywienia, a oboje rodzice osierocili ją, gdy miała 15 lat. Utrzymywała się z krawiectwa i chodziła do kościoła redemptorystów, którzy uwrażliwili ją na potrzeby jeszcze uboższych od niej. Niosła pomoc młodym pracownicom i kobietom bezrobotnym, odczuwając powołanie do założenia w tym celu zgromadzenia zakonnego. Zamiar przedstawiła władzom państwowym i kościelnym, które go jednak nie zaakceptowały.
Czasy liberalnej rewolucji 1848 r. tym bardziej nie sprzyjały projektom Barbary. Z 21-osobową grupą towarzyszek opuściła ona Europę i wyruszyła do Brazylii. Tam już w następnym roku założyła zgromadzenie sióstr Serca Maryi, przyjmując imię zakonne Marii Barbary od Trójcy Przenajświętszej. Zajęło się ono opieką nad osieroconymi i opuszczonymi dziećmi, a także walką z niewolnictwem. Dziś obecne jest głównie w Ameryce Łacińskiej, m.in. na Haiti i w Boliwii, a także w Mozambiku. Działa na polu wychowania i opieki zdrowotnej.
Założycielka zmarła w 1873 r., mając 55 lat. Cierpliwie znosiła trudności zewnętrzne, m.in. ze strony masonerii, a także konflikty wewnątrz zgromadzenia. Jej proces beatyfikacyjny wszczęto dopiero 120 lat po śmierci, jednak jej grób stale otaczano czcią i wypraszano przy nim łaski. Jedną z nich było uzdrowienie w 1944 r. czteroletniego poparzonego dziecka. Ten cud przypisywany wstawiennictwu bł. Marii Barbary od Trójcy Przenajświętszej posłużył do dzisiejszej beatyfikacji.
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.