Powązki czy Krakowskie Przedmieście?

10 listopada uczcimy pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej jak co miesiąc - powiedział szef klubu PiS Mariusz Błaszczak. W ten sposób odpowiedział na pytanie, czy działacze PiS wezmą w środę udział w uroczystości odsłonięcia pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej na wojskowych Powązkach.

Błaszczak pytany, czy prezes PiS Jarosław Kaczyński lub on sam wezmą udział w środowej uroczystości, odpowiedział, że działacze PiS - jak co miesiąc - o godz. 8 rano wezmą udział w mszy świętej w kościele seminaryjnym.

"Następnie złożymy kwiaty w miejscu, gdzie setki tysięcy ludzi oddawało hołd prezydentowi śp. Lechowi Kaczyńskiemu i innym ofiarom katastrofy" - powiedział. Co miesiąc, w rocznicę katastrofy smoleńskiej działacze PiS składają kwiaty pod Pałacem Prezydenckim.

Jak zaznaczył Błaszczak, później przedstawiciele partii złożą kwiaty na grobach ofiar katastrofy smoleńskiej pochowanych na Powązkach. "Nasze koleżanki i koledzy, którzy są pochowani w innych miejscach Polski zostaną także odwiedzeni przez działaczy PiS" - powiedział podczas wtorkowej konferencji prasowej.

Szef klubu PiS pytany był także o sondaż GfK Polonia dla "Rzeczpospolitej", według którego gdyby wykluczona w piątek z PiS posłanka Joanna Kluzik-Rostkowska założyła własną partię, mogłaby liczyć na głos co trzeciego wyborcy (35 proc.). Na nową partię z całą pewnością nie zagłosowałoby 43 proc. badanych, a 22 proc. jest niezdecydowanych - wynika z sondażu.

Błaszczak nie chciał komentować sondażu. "Ja się uśmiechnę, to będzie cały mój komentarz" - powiedział.

Poseł był pytany także, czy PiS poprze projekt nowelizacji ustawy o stosunkach państwo - Kościół, który zakłada zakończenie działalność Komisji Majątkowej. Projektem we wtorek zajmuje się rząd.

"Nie znamy szczegółów, zapoznamy się z ustawą. A sam fakt atakowania Kościoła uważamy za działanie czysto polityczne. Kościół ma moralne prawo do tego, by odzyskać majątek, który został przez władze komunistyczne zabrany" - powiedział. Jednocześnie podkreślił, że "wszelkie nadużycia" powinny być eliminowane.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
32°C Środa
wieczór
24°C Czwartek
noc
21°C Czwartek
rano
32°C Czwartek
dzień
wiecej »