Festiwal Kolęd i Pastorałek

Rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń do kolejnej, XVII już edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie.

To największy tego typu festiwal w kraju – w ubiegłorocznej  XVI edycji wzięło udział ponad 1 600 podmiotów wykonawczych (solistów, zespołów i chórów) czyli przeszło 20 tysięcy osób. Festiwal obywa się pod medialnym patronatem m.in. tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny” oraz Radia Em.

W tym roku regiony eliminacyjne rozsiane są w 33 miejscach naszego kraju (Będzin, Bielsko-Biała, Częstochowa, Dębno, Gniezno, Goleniów, Jarosław, Jaworzno, Katowice, Kielce, Kołobrzeg, Kraków, Krasnobród, Lipsko, Lublin, Łambinowice, Łódź, Olkusz, Olsztyn, Ostrowiec Świętokrzyski, Racibórz, Radom, Rybnik, Sanok, Ślemień, Starachowice, Tarnowskie Góry, Tuchów, Wadowice, Warszawa-Wesoła, Wrocław oraz Zielona Góra) oraz w Równem na Ukrainie. Zwycięzcy eliminacji spotykają się na trzydniowych przesłuchaniach finałowych w Będzinie (6-8 stycznia 2011 r.), a ich zmagania kończy koncert galowy połączony z ogłoszeniem laureatów i wręczeniem nagród.

Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 26 listopada 2010 r. Festiwal przeznaczony jest wyłącznie dla amatorów (w tym uczniów i absolwentów szkół muzycznych stopnia podstawowego), mogą wziąć w nim udział: soliści, duety, schole, zespoły wokalne, wokalno-instrumentalne i chóry w trzech kategoriach wiekowych: dziecięcej (powyżej 7 lat), młodzieżowej i dorosłych. Mile widziane są wykonania tradycyjne, jak i aranżacje regionalne czy nowoczesne (za te ostatnie przewidziana jest w tym roku specjalna nagroda) bożonarodzeniowych pieśni tak chętnie śpiewanych przez wszystkich Polaków.

„Festiwal organizowany jest z myślą o propagowaniu najpiękniejszych i co bardzo ważne - tradycyjnych polskich kolęd i pastorałek. Popularyzuje śpiewanie kolęd i dlatego, jako konkurs, ma charakter otwarty, w którym uczestniczą amatorzy” - podkreśla pomysłodawca i dyrektor festiwalu ks. Piotr Pilśniak.

Szczegółowe informacje (w tym regulamin i kartę zgłoszenia) można znaleźć na stronie internetowej Festiwalu www.ofkip.pl. Festiwal ma także swoje profile na portalach społecznościowych – facebooku i naszej-klasie, dzięki którym można na bieżąco dowiadywać się na jakim etapie są przygotowania do Festiwalu.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
2°C Wtorek
rano
3°C Wtorek
dzień
4°C Wtorek
wieczór
4°C Środa
noc
wiecej »