Kampania "Każde życie jest cudem" to cykl reportaży i świadectw rodziców, którzy w czasie ciąży dowiedzieli się, że ich dziecko jest poważnie chore, a mimo to nie zdecydowali się na aborcję - poinformowała założycielka Fundacji Grupa Proelio Magdalena Korzekwa-Kaliszuk.
Kampania ma "pokazać, że każdy człowiek zasługuje na życie" - czytamy w komunikacie przesłanym w niedzielę PAP.
"Każdy wybór dotyczący aborcji dotyka konkretnej osoby, takiej jak bohaterowie tej kampanii. To nie jest odpowiedź na hipotetyczne pytanie, czy chce się mieć dziecko, ale decyzja o życiu i śmierci dziecka, które już istnieje" - napisali jego autorzy.
Dodali, że kampania "Każde życie jest cudem" ma pomóc odbiorcom lepiej to zrozumieć.
"Bohaterowie kampanii żyją z różnymi wadami rozwojowymi, na podstawie których jeszcze niedawno kwalifikowano w Polsce do aborcji: zespołem Downa, wodogłowiem, rozszczepem kręgosłupa, wadami serca, nie w pełni wykształconymi rękami, rybią łuską, zespołem Turnera. Ich wady, choć niewątpliwie wiążące się wieloma trudnościami dla nich i ich rodziców, nie stanowią przeszkody w doświadczaniu szczęścia, radości i miłości" - podkreślili.
Zdaniem autorów komunikatu "świadectwa rodziców, którzy doświadczyli tej dramatycznej sytuacji (...) nie pozostawiają wątpliwości, że zarówno dla dziecka, jak i dla rodziców najlepsze jest, gdy dane jest im przeżyć choćby krótki czas razem".
"Kampania Fundacji Grupa Proelio pt. +Każde życie jest cudem+ to reportaże filmowe o ludziach, którzy mogli zostać zabici, bo pozwalało na to prawo lub ktoś wywierał presję na ich rodziców, aby dokonali aborcji. To także 80 reportaży spisanych, które również zostaną opublikowane w dniu 7 czerwca" - poinformowali autorzy.
Bohaterowie kampanii to m.in. 22-letnia dziś Basia Kędzior, która urodziła się z genetyczną wadą skóry zwaną rybią łuską i - zdaniem lekarzy - miała żyć tylko kilka dni, Adam Kowalewski urodzony z czterokończynowym porażeniem mózgowym, który biega maratony lub Dominik Wróbel, syn Jolanty i Tomasza, który miał wadę letalną i żył tylko kilka dni.
Inicjatorem akcji jest Fundacja Grupa Proelio powołana przez Magdalenę Korzekwę-Kaliszuk i Zbigniewa Kaliszuka.
Reportaże będą dostępne na stronie internetowej https://proelio.pl/index.php
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.