Franciszkanie z Kustodii Ziemi Świętej przygotowali w Jerozolimie konferencję i wystawę poświęconą życiu i dziełu włoskiego architekta Antonio Barluzziego. Jest on autorem licznych projektów zrealizowanych w ośmiu sanktuariach Ziemi Świętej. Zaprezentowano je na wystawie przygotowanej w 50. rocznicę śmierci artysty.
Antonio Barluzzi urodził się w Rzymie w 1884 r. i tam też zmarł 14 grudnia 1960 r. Do Ziemi Świętej przybył po raz pierwszy w 1912 r. asystując bratu w budowie włoskiego szpitala w Jerozolimie. Urzeczony Miejscami Świętymi z pasją zaangażował się w projekty zlecane mu przez Kustodię Ziemi Świętej i inne instytucje. Jego dziełem jest osiem nowych sanktuariów i renowacja czterech innych. Sanktuaria Ziemi Świętej uczynił misją swojego życia.
Giovanni Maria Secco Suardo przedstawił historię życia i osobowość Barluzziego. Architekt Giovanna Franco Repellini ukazała zaś oryginalność architektury jego sanktuariów, które w formach i dekoracjach o dużej wartości artystycznej mają przekazać boską tajemnicę życia Pana Jezusa.
Antonio Barluzziemu poświęcono ekspozycję 16 plansz, na których ukazano jego najważniejsze projekty architektoniczne w Ziemi Świętej. Połączenie archiwalnych i współczesnych materiałów oraz syntetyczna didaskalia po angielsku i po włosku wprowadza w głębię dzieła życia włoskiego architekta. Wystawa przez najbliższe miesiące będzie dostępna dla zwiedzających w Chrześcijańskim Centrum Informacyjnym przy Bramie Jafskiej w Jerozolimie.
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.