Benedykt XVI podpisał dziś dekret o uznaniu cudu za wstawiennictwem Jana Pawła II, co formalnie zamyka proces beatyfikacyjny. Data beatyfikacji została wyznaczona na 1 maja 2011 r. Z tej okazji chcemy serdecznie wszystkich zaprosić do wspólnego czuwania przy Janie Pawle II, dziś wieczorem, o 21.00, w największych miastach akademickich. Śpiewem i modlitwą będziemy świętować Jego włączenie do grona błogosławionych.
Od kilku godzin znamy datę wyniesienia na ołtarze Papieża Jana Pawła II.
Będzie to 1 maja 2011 r. Bez wątpienia będzie to jedna z najradośniejszych chwil w polskiej historii. Uroczystość beatyfikacji zwieńczy wspaniałe życie i Pontyfikat naszego Rodaka. To dzień, w którym wszyscy możemy być dumni, że Ojczyzna wydała na świat tak wielkiego Człowieka.
Jako młodzi ludzie, utożsamiający się z wartościami głoszonymi w papieskim nauczaniu, chcemy z okazji tej radosnej wieści serdecznie wszystkich zaprosić dziś wieczorem do wspólnego czuwania przy Janie Pawle II. W szczególności kierujemy to zaproszenie do naszych rówieśników oraz osób związanych sercem i duchem z Jego postacią. O godzinie 21.00 w największych miastach Polski, w miejscach kojarzących się z Papieżem, śpiewem i modlitwą będziemy świętować Jego włączenie do grona błogosławionych.
Jak podczas Światowych Dni Młodzieży, papieskich pielgrzymek czy dni Jego odchodzenia do Domu Ojca, ponownie zbierzmy się razem wokół Człowieka, w którego sercu młodzież zajmowała szczególne miejsce. Weźmy ze sobą coś w papieskich kolorach – żółtym i białym (czapkę, szalik, chustę, kurtkę, rękawiczki). O 21.37, tak jak po śmierci Jana Pawła II, zapalimy świeczki i znicze. Światło, które zapłonie na ulicach, placach, przed kościołami, w oknach domów, będzie znakiem nadziei i pogodnego oczekiwania na historyczny dzień dla Polski i Polaków.
Przekażmy to zaproszenie naszym bliskim, sąsiadom, przyjaciołom, znajomym, kolegom ze szkoły i z pracy. Zobaczyliśmy wyjątkowe świadectwo, przykład prawdziwie chrześcijańskiego życia we współczesnym świecie: przez wspólne radowanie się pokażmy, że umiemy na nie odpowiedzieć.
Spotkajmy się na wspólnym czuwaniu w następujących miejscach:
Białystok:Katedra, pod pomnikiem Jana Pawła II
Bydgoszcz:Bazylika Mniejsza św. Wincentego a Paulo, kaplica studencka
Gdańsk: kaplica Duszpasterstwa Akademickiego na Czernej (Wrzeszcz)
Katowice: Archikatedra Chrystusa Króla
Kielce: Katedra na ul. Jana Pawła II
Kraków: przy papieskim oknie na ul. Franciszkańskiej
Lublin: Kościół pw. Świętego Krzyża (Kościół Akademicki KUL) i dziedziniec przy KUL
Łódź: Archikatedra pw. św. Stanisława Kostki
Olsztyn: kaplica przy Kościele św. Franciszka w Kortowie
Opole:Katedra pw. Świętego Krzyża, Msza święta o 18.30, później różaniec i czuwanie
Rzeszów:Kościół Świętego Krzyża, ul. 3 Maja
Szczecin: Bazylika Metropolitalna, ul. św. Jakuba 1
Toruń: Kościół Wniebowzięcia NMP na ul. Panny Maryi
Warszawa: Bazylika Archikatedralna św. Jana Chrzciciela
Wrocław: Bazylika pw. św. Elżbiety Węgierskiej (kościół Garnizonowy)
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.