W Brasílii zakończyło się zebranie Duszpasterstwa Komunikacji, któremu przewodniczył abp Orani João Tempesta, odpowiedzialny za komisję episkopatu ds. edukacji, kultury i środków społecznego przekazu.
W trakcie kilkudniowego spotkania dyskutowano nad jego zadaniami oraz nad publikacją drugiego wydania książki „Nowe granice duszpasterstwa komunikacji”. Ma ona dotyczyć granic i horyzontów duszpasterstwa medialnego w brazylijskim Kościele.
W trakcie spotkania podkreślano wartość duszpasterstwa komunikacji we wspólnotach i diecezjach znajdujących się na terenie tego olbrzymiego kraju. W dyskusjach pojawiały się natarczywe pytania: W jaki sposób podchodzić do mediów korzystających z wysoko rozwiniętej technologii? Jak zrozumieć człowieka, który zmienia się z każdym dniem? Jaka winna być rola Kościoła wobec środków audiowizualnych, częstokroć o wiele bardziej fascynujących, aniżeli słowo duszpasterza czy samego Kościoła?
„Zebranie dodało uczestnikom odwagi – podkreśliła prof. Rosane Borges, specjalistka od mediów. – Doszli oni do wspólnego wniosku, iż jest możliwe zorganizowanie nowych mediów Kościoła, aby z odnowioną energią oddać się na służbę Chrystusa i zgodnie z Jego poleceniem pójść do świata z orędziem Ewangelii, co jest obowiązkiem każdego ochrzczonego, używając do tego celu wszelkich środków społecznego przekazu”.
Witało ich jako wyzwolicieli ok. 7 tys. skrajnie wyczerpanych więźniów.
Trump powiedział w sobotę, że "powinniśmy po prostu oczyścić" palestyńską enklawę.
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.