Trump tworzy portal społecznościowy i platformę streamingową - na czele firmy kongresmen

Republikański kongresmen z Kalifornii Devin Nunes w poniedziałek formalnie zrezygnował z mandatu członka Izby Reprezentantów. Polityk stanie na czele nowej firmy Donalda Trumpa, mającej stworzyć portal społecznościowy i platformę streamingową.

Polityk już w grudniu zapowiedział zrzeczenie się mandatu, ale formalną rezygnację złożył w poniedziałek w liście do spikerki Izby Nancy Pelosi oraz gubernatora Kalifornii Gavina Newsoma. Nunes reprezentował okręg w środkowej Kalifornii przez niemal 19 lat, czyli 10 kadencji. Był najwyższym rangą Republikaninem w komisji ds. wywiadu.

Teraz stanie na czele Trump Media & Technology Group, nowej firmy medialnej założonej przez byłego prezydenta USA, która - według zapowiedzi Trumpa - ma "stawić czoło tyranii Big Tech".

Pierwszym produktem spółki ma być portal społecznościowy Truth Social. Start serwisu w wersji dostępnej dla ograniczonej grupy osób był pierwotnie planowany w listopadzie, ale dotąd nie został uruchomiony. W pełnej wersji ma ruszyć w pierwszym kwartale br. W planach jest też stworzenie nowej platformy streamingowej TMTG+, która ma oferować prawicową rozrywkę i publicystykę.

Jak donosiły w grudniu media, okoliczności założenia TMTG są przedmiotem dochodzenia Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) pod kątem złamania zasad dotyczących fuzji z udziałem spółek akwizycyjnych, tzw. SPAC.

W trakcie prezydentury Trumpa Nunes był jednym z najbardziej prominentnych zwolenników głowy państwa, broniąc go przed zarzutami o zmowę z Rosją. Zasłynął też m.in. z nieudanej próby pozwania Twittera w związku z działalnością satyrycznego konta podającego się za krowę kongresmena.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
17°C Piątek
wieczór
12°C Sobota
noc
10°C Sobota
rano
14°C Sobota
dzień
wiecej »