Do tych niezwykłych narodzin doszło w jednym ze szwajcarskich ogrodów zoologicznych.
Żółw olbrzymi z Galapagos przyszedł na świat w Tropiquarium w Servion, małym zoo w szwajcarskim kantonie Vaud. Rzecznik ogrodu z Servion ogłosił z dumą, publikując także zdjęcia: "Niesamowite narodziny w Tropiquarium. Mieliśmy niespodziankę w postaci dziecka-albinosa wśród naszych żółwi olbrzymich z Galapagos. To fenomen, nigdy nie widziany ani w zoo, ani w naturze".
"Szwajcarskie zoo bierze udział w programie ochrony tego zagrożonego gatunku i już złożenie dwóch jaj przez jedną z samic żółwia olbrzymiego zostało tu przyjęte z entuzjazmem" - pisze włoski "Il Fatto Quotidiano". A przy wylęgu, gdy jeden z maluchów okazał się biały, wybuchła euforia.
"To pierwszy raz na świecie" - mówią eksperci. W rzeczywistości albinizm jest zjawiskiem bardzo rzadkim w świecie żółwi - szacuje się, że biały żółwik rodzi się raz na 100 tys. urodzeń.
"Franciszek jest przytomny, ale bardziej cierpiał niż poprzedniego dnia."
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Osoby zatrudnione za granicą otrzymały 30 dni na powrót do Ameryki na koszt rządu.