- Spotkałam wielu rodziców, którzy dowiadywali się w czasie ciąży o strasznej diagnozie wady letalnej dziecka i jedyne rozwiązanie jakie im przedstawiano, to "pozbądźcie się problemu". Opieka paliatywna polega na tym, że z godnością traktujemy tego małego człowieka i z godnością pozwalamy mu odejść. Hospicjum zatroszczyło się o wszystko czego potrzebowaliśmy" - mówi Marta Witecka, mama śp. Esterki z zespołem Edwardsa.
Zbigniew Kaliszuk tłumaczy, dlaczego zobligowanie lekarzy do informowania o hospicjach jest bardzo ważne.
Grupa Proelio Hospicja perinatalne - wsparcie dla dzieci z wadami letalnymi, o którym ciągle wie zbyt mało osóbProf. Joanna Szymkiewicz-Dangel szacuje, że około 20 proc. kobiet, która dowiaduje się o wadzie letalnej dziecka, dokona aborcji bez względu na okoliczności, 20 proc. nigdy nie zabije dziecka, ale to, jak zachowa się większość, w dużej mierze zależy od tego, jak przedstawi się ich sytuację, jakie wyjścia im się zaproponuje. Jeśli lekarz opowie o hospicjum perinatalnym, wystawi do niego skierowanie jest duża szansa, że kobieta nie zdecyduje się na aborcję. W przychodni, którą prowadzi prof. Szymkiewicz-Dangel 86 proc. kobiet daje dziecku szansę na życie.
Fundacja Grupa Proelio działa na rzecz ochrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci, małżeństwa, rodziny, dzieci i wolności sumienia. Petycja „Odblokujcie ustawę o hospicjach perinatalnych” to pierwsza tego typu kampania podjęta przez fundację. Zbigniew Kaliszuk zapowiada, że fundacja wkrótce podejmie kolejne. Działalność fundacji Grupa Proelio można śledzić poprzez jej stronę internetową oraz poprzez media społecznościowe: YouTube, Facebook i Instagram.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.
Organizacja wspiera mieszkańców tego terenu za pośrednictwem Caritas Jerozolima.
W środę odbyło się kilka pogrzebów ofiar, wśród których były całe rodziny.