Pasterz diecezji zielonogórsko-gorzowskiej bp Tadeusz Lityński w specjalnym komunikacie poprosił księży, osoby konsekrowane i wiernych świeckich o modlitwę w intencji bp. Stefana Regmunta, który przebywa w szpitalu [PEŁNY TEKST].
Drodzy Bracia w kapłaństwie, Osoby życia konsekrowanego, drodzy Diecezjanie,
we wtorek 18 kwietnia br., w związku z pogorszeniem się stanu zdrowia, został hospitalizowany bp Stefan Regmunt, emerytowany pasterz naszej diecezji. Obecnie, w stanie ciężkim, przebywa on na oddziale intensywnej terapii szpitala w Lubinie.
Proszę wszystkich o podjęcie modlitwy w jego intencji, zarówno indywidualnie, jak i podczas liturgii oraz nabożeństw sprawowanych w kościołach całej diecezji.
Waszym modlitwom polecam również wszystkich chorych. Niech cierpienie, które jest ich udziałem, stanie się dla nich drogą do zjednoczenia z Chrystusem.
Uzdrowienie chorych, módl się za nami.
Z pasterskim błogosławieństwem
Zielona Góra, 20 kwietnia 2023 r.
+ Tadeusz Lityński
biskup zielonogórsko-gorzowski
aktualna ocena | |
głosujących | |
Ocena |
bardzo słabe |
słabe |
średnie |
dobre |
super |
Msze i uroczystości zaplanowano w wielu miejscowościach w całym kraju.
"Słyszeliśmy kilka eksplozji, dwie z nich były bardzo blisko."
Co sprawia, że pokonują tysiące kilometrów, żeby być na katolickim festiwalu w środku lasu?
Został nim ks. Mariusz Dmyterko - dotychczasowy proboszcz parafii w Białym Borze.
Dotychczas załoga wykonała już niemal 230 okrążeń wokół Ziemi