Prawdziwie wierzący człowiek to nie jest ten, kto ma duża wiedzę o Piśmie Świętym, teologii, filozofii i wierze, tylko ten, kto się modli – mówił do młodzieży abp Józef Michalik.
Celebracja nabożeństwa „Wejdź do namiotu spotkania” rozpoczęła 18. Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej w Sanoku.
Metropolita przemyski zachęcał młodzież do modlitwy, bo w ten sposób można Pana Boga uprosić i nawet odwrócić karę, na którą człowiek zasłużył. Przypomniał, że Jan Paweł II chodził w góry i się modlił, bo tam odczuwał większą bliskość Pana Boga.
„Nie przeszkadzała mu obecność innych, lubił się modlić sam, ale też z innymi, bo sam Pan Jezus wskazał: 'Gdzie dwóch albo trzech gromadzi się w imię Moje, tam Ja jestem pośród nich'” – mówił abp Michalik. „Modlitwa liturgiczna w kościele, ale i w rodzinie, z siostrą, bratem, z kolegą, koleżanką – Pan Jezus staje między nami, jeśli się w Jego imię spotykamy. Wtedy modlitwa jest najlepsza, bo On modli się razem z nami” – dodał metropolita przemyski.
Zapewniał również młodych, że każdy z nich ma swoje miejsce w Kościele, którego nie da się zastąpić. „Pamiętaj, że w Kościele jest twoje miejsce, którego nikt nie zastąpi, że jesteś potrzebny w Kościele” – powiedział abp Józef Michalik.
Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej potrwa do niedzieli. W sobotę rano młodzi wzięli udział w Mszach św. i spotkaniach w grupach dzielenia. Popołudniu w ramach programu „Dumni z Ewangelii” odbędą się koncerty i akcje ewangelizacyjne. O 19.00 w kościele pw. Chrystusa Króla rozpocznie się Nabożeństwo Adoracji Krzyża, któremu przewodniczyć będzie nuncjusz apostolski w Polsce abp Celestino Migliore.
W niedzielę o 11.00 przy kościele farnym odbędzie się obrzęd poświęcenia palm i procesja z palmami na Rynek, gdzie Eucharystii przewodniczyć będą abp Celestino Migliore i abp Józef Michalik, przewodniczący KEP i metropolita przemyski. Na zakończenie Spotkania każdy uczestnik otrzyma dwa egzemplarze modlitewnika z pacierzem katechizmowym– jeden dla siebie, drugi dla kogoś bliskiego.
"Franciszek jest przytomny, ale bardziej cierpiał niż poprzedniego dnia."
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Osoby zatrudnione za granicą otrzymały 30 dni na powrót do Ameryki na koszt rządu.