W czwartek od wczesnych godzin porannych chińska armia rozpoczęła wspólne ćwiczenia wokół Tajwanu, podają chińskie media państwowe.
Dowództwo Teatru Wschodniego Chińskiej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej (PLA) rozpoczęło wspólne ćwiczenia wojskowe wokół Tajwanu od godziny 7:45 (23:45 GMT), jak podaje Xinhua news.
Jak podała agencja informacyjna, ćwiczenia prowadzone są w Cieśninie Tajwańskiej, na północy, południu i wschodzie Tajwanu, a także w obszarach wokół wysp Kinmen, Matsu, Wuqiu i Dongyin.
Tajwańskie ministerstwo obrony narodowej potępiło w czwartek Chiny za rozpoczęcie dwudniowych manewrów wojskowych wokół wyspy trzy dni po zaprzysiężeniu nowego prezydenta, określając je mianem "irracjonalnych prowokacji".
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Osoby zatrudnione za granicą otrzymały 30 dni na powrót do Ameryki na koszt rządu.