Niedługo do Polski przyjedzie ks. Carl Arico, wiceprzewodniczący i współzałożyciel organizacji Contemplative Outreach. Gościa z USA będzie można spotkać 20 czerwca w Krakowie i Warszawie.
"Zwykły katolik" może się modlić kontemplacyjnie? - na to i inne pytania odpowie ks. Carl Arico, wiceprzewodniczący i współzałożyciel organizacji Contemplative Outreach, która zajmuje się pielęgnowaniem i propagowaniem duchowej spuścizny trapistów: Thomasa Mertona oraz Thomasa Keatinga. Gościa ze Stanów Zjednoczonych będzie można spotkać 20 czerwca w Krakowie u dominikanów. W Warszawie poprowadzi on czterodniową sesję nt. modlitwy głębi i kontemplacji.
Ks. Arico jest kapłanem archidiecezji Newark w stanie New Jersey w USA, współzałożycielem znanego w Stanach Zjenoczonych i na świecie ruchu poświęconego kontemplacji. Od 1975 r. praktykuje tę modlitwę a od 1978 r. uczy jej innych. W 1983 r. założył organizację Contemplative Outreach, która propaguje kontemplację i tzw. modlitwę głębi korzystając z doświadczenia trapistów, m.in. Thomasa Mertona.
W programie wizyty ks. Arico w Polsce znajdzie się m.in. otwarta konferencja pt. „Smak ciszy”, która odbędzie się 20 czerwca o godz. 19.00 w kapitularzu klasztoru dominikanów w Krakowie. Natomiast w Boże Ciało, które w tym roku przypada 23 czerwca, rozpocznie się czterodniowa sesja katechetyczno-modlitewna pod symbolicznym tytułem, zaczerpniętym z Listu św. Pawła do Efezjan: „Czym jest Głębokość?”.
Z kolei ogólnopolskie spotkanie osób zainteresowanych chrześcijańską medytacją odbędzie się w Domu Rekolekcyjno Formacyjnym „Dobre miejsce” na warszawskich Bielanach. Rozpocznie się ono Mszą św. pod przewodnictwem metropolity warszawskiego kard. Kazimierza Nycza 23 czerwca o godz. 19.00.
W programie sesji znajdą się katechezy, adoracja, filmy i spotkania ze świadkami wiary a szczególne miejsce zajmie wspólne praktykowanie modlitwy kontemplacyjnej – zapewniają organizatorzy spotkania. Spodziewają się też, że trwałym owocem sesji w Warszawie będą grupy modlitwy kontemplacyjnej, skupiające osoby nią zainteresowane.
W niektórych przypadkach pracownik może odmówić pracy w święta.
Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.