Krzesimir Dębski, Anna Jurksztowicz i kwartet jazzowy Leszka HeFi Wiśniowskiego wystąpią w najbliższą niedzielę w Operze Krakowskiej na koncercie charytatywnym na rzecz Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej w Krakowie.
Dochód ze sprzedaży biletów - cegiełek zostanie przekazany na dofinansowanie budowy w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie - Prokocimiu nowoczesnej, hybrydowej sali operacyjnej.
"To byłaby druga w Polsce taka sala operacyjna stworzona specjalnie na potrzeby kardiochirurgii dziecięcej. Zainstalowany tam najnowocześniejszy sprzęt pozwala na przeprowadzenie najbardziej skomplikowanych zabiegów, które są mniej inwazyjne, a pacjenci szybciej wracają do zdrowia" - mówiła PAP rzeczniczka szpitala Magdalena Oberc.
Koncert to inicjatywa Leszka Wiśniowskiego i forma podziękowania lekarzom za leczenie syna artysty, który rok temu urodził się z wadą serca. Kierownik Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej prof. Janusz Skalski otrzyma w niedzielę Orderu Uśmiechu.
W pierwszej części koncertu wystąpi Anna Jurksztowicz z orkiestrą pod dyrekcją Krzesimira Dębskiego wykonując przeboje z popularnych produkcji filmowych, w drugiej części zagra krakowski kwartet jazzowy Leszka HeFi Wiśniowskiego z gościnnym udziałem Krzesimira Dębskiego prezentując autorski projektem "Kinetyka". Muzykom towarzyszyć będzie Modern Symphony Orchestra pod dyrekcją Mikołaja Blajdy.
Patronat honorowy nad koncertem objęli prezydent Krakowa Jacek Majchrowski i rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Karol Musioł.
W Klinice Kardiochirurgii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu rocznie przeprowadzanych jest ponad 400 operacji. Większość pacjentów to noworodki, które dzięki specjalistycznej pomocy mogą żyć, chociaż przyszły na świat śmiertelnie chore. Dochód z poprzednich koncertów charytatywnych organizowanych dla kliniki, na których występowali muzycy z Wiednia, przeznaczony został m.in. na stworzenie nowych miejsc intensywnej terapii dla dzieci po operacjach serca. (PAP)
Tak wynika z sondażu SW Research wykonanego na zlecenie "Wprost".
Przedstawienia odbywały się kilka razy w tygodniu, w późnych godzinach wieczornych.
W starożytnym mieście Ptolemais na wybrzeżu Morza Śródziemnego.