Sześciu islamskich bojowników i jeden żołnierz pakistański zginęli we wtorek w starciach w środkowym Pakistanie w pobliżu granicy z Afganistanem - poinformowały lokalne władze.
Do starć doszło w regionie plemiennym Orakzai, kiedy rebelianci zaatakowali stacjonujących tam żołnierzy.
Od marca pakistańskie siły bezpieczeństwa prowadzą w Orakzai działania przeciwko bojownikom. W region ten wysłano żołnierzy, którzy mają za zadanie likwidowanie rebeliantów należących lub związanych z talibami i Al-Kaidą.
Orakzai jest jednym z wielu nadgranicznych regionów, gdzie pakistańskie władze walczą z rebeliantami. Od marca zginęło tam 600 islamskich bojowników i 70 żołnierzy.
Pakistańska armia informowała w czerwcu, że odniosła zwycięstwo w walce z rebeliantami w Orakzai. Przemoc jednak trwa.
Dziś w Drohiczynie odbył się pogrzeb zmarłego 14 września miejscowego biskupa seniora.
Wkrótce zaczną się najcięższe i najbardziej uciążliwe dla mieszkańców Rudy Śląskiej prace.
Liczący 3 tys. lat artefakt zaginął z Muzeum Egipskiego w Kairze.