Brazylia obchodzi 21 stycznia Krajowy Dzień Walki z Nietolerancją Religijną. Ustanowiony on został w 2007 r. na mocy prawa federalnego
Jego celem jest zachęcenie Brazylijczyków do podjęcia refleksji nad zjawiskiem religijnej nietolerancji i dyskryminacji w ich ojczyźnie. W obchody włączają się także tamtejsze wspólnoty wyznaniowe.
Krajowa Rada Kościołów Chrześcijańskich (CONIC), do której należy Kościół katolicki, skierowała specjalne przesłanie do chrześcijan i ludzi dobrej woli w Brazylii. Podkreśla w nim, że fundamentem życia społecznego jest poszanowanie inności. Przypomina również smutny fakt, iż w XX wieku wojny, konflikty religijne, Holokaust były wynikiem nietolerancji religijnej.
Krajowa Rada Kościołów chrześcijańskich przypomina, że w Brazylii praktykowanych jest 30 różnych religii. „Różnorodność jest jednym z naszych bogactw i winniśmy promować w społeczeństwie pokojowe współżycie w ramach różnic religijnych” – podkreśla przesłanie. Dokument kończy się stwierdzeniem, że „jesteśmy powołani, aby praktykować przykazanie Jezusa by miłować bliźniego tak, jak siebie samego”.
"Czuję się prawdopodobnie tak, jak Polacy, gdy wybrano św. Jana Pawła II."
Ustalenia, które pozwalają na wwóz większości ukraińskich towarów do UE bez cła tracą moc 6 czerwca.
Mieszkańcy regionów terroryzowanych przez zbrojne bandy założyli w stolicy "obóz protestacyjny".
Malijskie Siły Zbrojne (FAMA) wraz z rosyjskimi najemnikami aresztowały ok 100 mężczyzn.
Turecka policja zatrzymała 97 studentów Uniwersytetu Bosforskiego w Stambule .
Specjalny wysłannik USA ds. Ukrainy gen. Keith Kellogg mógł dokonać nadinterpretacji.