Będziemy uważnie badać ten przypadek, podobnie jak poprzednie. Chociaż atmosfera sensacji może to utrudniać - zapowiada rzecznik kurii archidiecezji warszawskiej, ks. Przemysław Śliwiński.
Kolejne stacje drugiej linii podziemnej kolejki: Zacisze, Kondratowicza i Bródno zostały otwarte.
Stolica w Powstaniu Warszawskim została uświęcona nie tylko krwią poległych, ale przede wszystkim wiarą i modlitwą jej obrońców. To one pomogły im przetrwać - wynika z opracowania Marceliny Koprowskiej.
Od 1 stycznia 2023 r. będzie to „Miejski Ogród Zoologiczny im. Antoniny i Jana Żabińskich w Warszawie".
W krużgankach kościoła św. Antoniego przy ul. Senatorskiej 31 poświęcono tablicę pamięci siostry bł. Piotra Frassatiego - Luciany Frassati-Gawrońskiej.
Mt 5,14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego zaprasza wszystkich chętnych do udziału w projekcie archiwum społecznego.
Sześciu autorów, siedem rozdziałów i jedna tęsknota. - Po pięciu latach okupacji najbardziej pragnęliśmy wolnej ojczyzny - mówił podczas promocji książki jeden z powstańców, Leszek Żukowski.
Uczestniczka Powstania Warszawskiego miała 95 lat. W wieku 17 lat była łączniczką i sanitariuszką w grupach szturmowych przekształconych w Batalion Zośka Armii Krajowej.
W 2021 roku w Warszawie doszło do 700 wypadków, w których 750 osób odniosło obrażenia, a 42 zmarły. Na szczęście w ciągu dekady liczba osób rocznie poszkodowanych w wypadkach spadła o jedną trzecią.
Bp Michał Janocha włączył do stanu dziewic archidiecezji warszawskiej cztery panie. - Dokonujecie skoku w przepaść z nadzieją, że Ktoś tam was uchwyci - mówił, gratulując podjęcia "drogi odważnej, ryzykownej, pod prąd".