Uznanie dla szkolnictwa katolickiego wyraził król Kambodży Norodom Sihamoni, biorąc udział 12 lutego w inauguracji salezjańskiej szkoły zawodowej.
Patriotyczne Stowarzyszenie Chińskich Katolików wszczęło nową kampanię przeciw podziemnemu Kościołowi katolickiemu na terenie diecezji Xiwanzi.
Kościół katolicki w Gwatemali zwrócił się do władz Stanów Zjednoczonych i Meksyku, aby respektowały w swych krajach prawa imigrantów.
To zupełnie nieoczekiwana wolta profesora Ariela Toaffa. Izraelski historyk, który napisał, że Żydzi dokonywali rytualnych mordów na chrześcijańskich dzieciach, ugiął się pod presją oburzonej opinii publicznej - napisała Rzeczpospolita.
Katolicyzm niebawem może stać się dominującą religią w Wielkiej Brytanii, a to za sprawą przybyszów z Europy Środkowej i Wschodniej, głównie Polaków - napisał Dziennik.
Premier Australii zarzucił władzom stanowym, że zaniżają standardy państwowego szkolnictwa. Coraz częściej prasa donosi o przemocy wobec nauczycieli i wychowawców tak ze strony uczniów jak i ich rodziców. Bywa, że już w szkołach podstawowych, trudno jest nauczycielom zapanować nad zachowaniem dzieci.
Upowszechnienie prekatechezy dla dzieci w wieku od 3-6 lat może być najlepszym środkiem angażowania rodziny w wychowanie religijne swych dzieci - twierdzi ks. Jean-Claude Reichert. Dyrektor francuskiego dzieła katechetycznego jest poważnie zaniepokojony faktem, że jedynie 30 proc. dzieci między 8 a 12 rokiem życia jest w tym kraju objętych katechizacją.
Sytuacja społeczna, religijna i kościelna Ameryki Łacińskiej to temat rozpoczętego 15 lutego w Watykanie spotkania przedstawicieli Stolicy Apostolskiej w krajach tego kontynentu. Poprzedza ono 5. Zgromadzenie Ogólne CELAM, które odbędzie się w Aparecidzie w Brazylii od 13 do 31 marca bieżącego roku.
Benedykt XVI przyjął na audiencji prezydenta Korei Południowej, Roh Moo-hyuna z małżonką oraz osobami towarzyszącymi. Koreański przywódca spotkał się także z kardynałem sekretarzem stanu, Tarcisio Bertone.
Zgodnie z kalendarzem juliańskim Rosyjski Kościół Prawosławny obchodził 15 lutego uroczystość Ofiarowania Pańskiego, w języku starosłowiańskim nazywaną ,,Srietienie Gaspodnie". W wielu krajach jest to zarazem ,,Dzień Młodzieży".