Rząd australijskiego stanu Nowa Południowa Walia zrezygnował z planu przejęcia zarządu nad wszystkimi cmentarzami, także kościelnymi. Decyzję ogłosiła stanowa premier Gladys Berejiklian po tym, jak projekt przedstawiony 25 maja przez panią minister wód, nieruchomości i mieszkalnictwa Melindę Pavey spotkał się z ostrym sprzeciwem m.in. archidiecezji Sydney.
Ośrodek zdrowia w Al-Qalu'a, gęsto zaludnionej dzielnicy Adenu, to jedna z czterech placówek medycznych w ogarniętym wojną domową Jemenie, wspieranych przez Caritas Polska. Tysiące mieszkańców jemeńskiej stolicy mają dzięki niej szansę na szybkie uzyskanie pomocy lekarskiej. Problemem jest jednak brak podstawowych leków.
Po Charliem Gardzie i Alfiem Evansie przyszedł czas na Altę Fixler, dwuletnią żydówkę ortodoksyjną, przyjętą do szpitala Royal Children w Manchesterze z poważnymi schorzeniami neurologicznymi po urodzeniu - alarmuje "Avvenire", największy włoski dziennik katolicki.
Komisja Europejska napisała list do Polski z apelem o wycofanie wniosku złożonego przez premiera RP do Trybunału Konstytucyjnego. "Prawo TK do prowadzenia postępowania i orzekania to sprawa polskiej konstytucji" - przekazało PAP polskie źródło dyplomatyczne.
W przeddzień rozpoczęcia finałów mistrzostw Europy UEFA nakazała kierownictwu ekipy Ukrainy zmienić grafikę na koszulkach piłkarzy i usunąć z nich napis "Chwała naszym bohaterom". Domagała się tego ekipa Rosji.
W Moskwie wykryto w ciągu minionej doby 5245 nowych zakażeń koronawirusem - najwięcej od 15 stycznia br. W całej Rosji wykryto od środy 11 699 nowych infekcji, aż o 12,4 proc. więcej niż dzień wcześniej (10 407). Nowe dane podał w czwartek sztab rządowy.
Jeżeli agencja regulacyjna USA dopuści do użytku opracowany przez koncern Merck lek na Covid-19, rząd USA kupi za 1,2 mld dolarów wystarczającą ilość substancji, by wyleczyć nią 1,7 mln osób - ogłosiła firma w środę. Podawany doustnie lek stosuje się w łagodnym i umiarkowanym przebiegu choroby.
Zawarcie paktu Ribbentrop-Mołotow przez hitlerowskie Niemcy i rządzony przez Stalina ZSRR w 1939 r. było słuszną z punktu widzenia realizmu politycznego decyzją - powiedział w środę w niemieckim parlamencie lider frakcji parlamentarnej prawicowo-populistycznej Alternatywy dla Niemiec (AFD) Alexander Gauland.
W Letnich Igrzyskach Olimpijskich, które za miesiąc rozpoczną się w Tokio, weźmie udział także drużyna uchodźców z różnych krajów. W 29-osobowym zespole największą grupę stanowią osoby, które znalazły schronienie w Niemczech – ogłosił 8 czerwca w Berlinie Urząd Wysokiego Komisarza NZ ds. Uchodźców (UNHCR).
Brytyjska królowa Elżbieta II uczciła przypadającą w czwartek setną rocznicę urodzin jej zmarłego w kwietniu męża, księcia Filipa, zasadzeniem na zamku w Windsorze nowo wyhodowanego gatunku róży, nazwanego jego imieniem - poinformował w środę wieczorem Pałac Buckingham.