Obowiązek umieszczania godła narodowego na strojach reprezentacji sportowych przewiduje nowelizacja przyjęta w piątek przez Sejm. Projekt zmian w tej sprawie skierował do parlamentu prezydent Bronisław Komorowski.
Za przyjęciem nowelizacji ustawy o godle, barwach i hymnie RP oraz o pieczęciach państwowych i ustawy o sporcie głosowało 314 posłów. Nikt nie był przeciw, ale 131 posłów wstrzymało się od głosowania - w tym 129 parlamentarzystów PiS, a także poseł niezrzeszony Jarosław Jagiełło oraz Anna Grodzka z Ruchu Palikota. Czterech posłów PiS poparło ustawę, byli to: Barbara Bubula, Jerzy Materna, Krzysztof Popiołek oraz Anna Sobecka. Nie głosowało 15 posłów.
Ustawa to pokłosie sporu wokół koszulek piłkarskiej reprezentacji Polski. Na zaprezentowanych w listopadzie strojach, w których drużyna trenera Franciszka Smudy miała wystąpić podczas Euro 2012, znalazło się logo PZPN i logo producenta, natomiast zabrakło tradycyjnej naszywki z orzełkiem.
Wywołało to oburzenie wśród kibiców, protestowali też sportowcy i politycy. Zdziwienia decyzją PZPN nie kryli m.in. prezydent i premier. PZPN ostatecznie wycofał się ze swej decyzji - orzełek wrócił na koszulki piłkarzy, a prezes PZPN Grzegorz Lato przeprosił kibiców za zamieszanie.
Teraz ustawa trafi do Senatu.
"Czuję się prawdopodobnie tak, jak Polacy, gdy wybrano św. Jana Pawła II."
Ustalenia, które pozwalają na wwóz większości ukraińskich towarów do UE bez cła tracą moc 6 czerwca.
Mieszkańcy regionów terroryzowanych przez zbrojne bandy założyli w stolicy "obóz protestacyjny".
Malijskie Siły Zbrojne (FAMA) wraz z rosyjskimi najemnikami aresztowały ok 100 mężczyzn.
Turecka policja zatrzymała 97 studentów Uniwersytetu Bosforskiego w Stambule .
Specjalny wysłannik USA ds. Ukrainy gen. Keith Kellogg mógł dokonać nadinterpretacji.