Około stu pięćdziesięciu liderów różnych wyznań wzięło udział w „Modlitewnym śniadaniu wielkanocnym”, wydanym wczoraj w Białym Domu przez prezydenta Baracka Obamę.
Wśród gości było około trzydziestu katolików na czele z metropolitą Waszyngtonu kard. Donaldem Wuerlem. Tegoroczne śniadanie było trzecim tego rodzaju wydarzeniem. Każdego roku zapraszani są przede wszystkim liderzy różnych denominacji chrześcijańskich, a pomijani przedstawiciele Kongresu czy politycy.
Rozpoczynając swoje wystąpienie prezydent Obama podziękował wszystkim za ich pracę i modlitwy. Stwierdził, że jeżdżąc po kraju wraz z żoną, często spotykają ludzi, którzy mówią im, że się za nich modlą. „Jesteśmy im za to wdzięczni, a szczególnie, jeśli mówią to ci, którzy na mnie nie głosowali” – powiedział prezydent Barack Obama. Choć zapewnił, że „w obecności profesjonalistów – jak nazwał duchownych – nie będzie głosił kazań”, większa część wystąpienia prezydenta przypominała mini-homilię. Rozważał w nim tryumf zmartwychwstania. „Jezus tak samo jak my miał wątpliwości i poznał lęk” – mówił prezydent. Dodał, że możemy głosić: „On zmartwychwstał” jedynie dlatego, że Jezus przyjął na siebie niewyobrażalne cierpienie i pokonał grzech.
Komentatorzy śniadania wielkanocnego przypominają, że odbyło się ono w roku elekcyjnym, gdy Barack Obama nie tylko walczy o ponowny wybór na urząd prezydenta, ale również zmaga się z podzielonym Kongresem.
Na obchody 1700. rocznicy Soboru Nicejskiego. Odbędą się one w Izniku niedaleko Stambułu.
Według śledczych pożar był wynikiem podpalenia dokonanego na zlecenie wywiadu Federacji Rosyjskiej.
Ryzyko, że obecne zapasy żywności wyczerpią się do końca maja.
Decyzja jest odpowiedzią na wezwanie wystosowane wcześniej w tym roku przez więzionego lidera PKK.
To efekt dwustronnych rozmowach ministerialnych w weekend w Genewie.
„Proszę was, abyście świadomie i odważnie wybrali drogę komunikacji pokoju”
Referendum w sprawie odwołania rady miejskiej jest nieważne ze względu na zbyt niską frekwencję.