Kobiety znalazły się we władzach wykonawczych Światowej Rady Kościołów i Krajowej Rady Kościołów Chrześcijańskich Brazylii.
Informując o tym, watykański dziennik „L’Osservatore Romano” podkreśla, że w ruchu ekumenicznym kobiety odgrywają kluczową rolę w dziedzinie dążenia do pokoju i pojednania, solidarności z ludźmi dyskryminowanymi i ochrony stworzenia. Sekretarzem generalnym nadzwyczajnym Światowej Rady Kościołów została afrykańska teolog, prof. Isabel Apawo Phiri. Pochodząca z Malawi, a wykładająca w RPA na uniwersytecie w Pietermaritzburgu teologię afrykańską, zajmować się będzie „świadectwem publicznym i diakonią” oraz wzmacnianiem relacji z Kościołami członkowskimi ŚRK i organizacjami ekumenicznymi. Sekretarzem generalnym ŚRK pozostaje norweski pastor luterański Olav Fykse Tveit. Wcześniej Apawo Phiri, która jest prezbiterianką, była m.in. moderatorką Komisji ŚRK ds. Edukacji i Formacji Ekumenicznej.
Z kolei sekretarzem generalnym Krajowej Rady Kościołów Chrześcijańskich Brazylii, obchodzącej właśnie 30-lecie istnienia, została pastorka ewangelikalna Romi Márcia Bencke. Po raz pierwszy kobieta objęła tak wysokie stanowisko w tej ekumenicznej organizacji, należącej do ŚRK. Zdaniem Bencke jest to „mała, ale znacząca zmiana” w osiągnięciu sytuacji, w której kobiety będą zajmowały stanowiska kierownicze w organizacjach ekumenicznych. Ujawniła też, że otrzymała „wsparcie wielu katolików”.
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.