Nick McKim z koalicyjnej Partii Zielonych rekomendując projekt ustawy, cynicznie powoływał się na słowa św. Pawła z Listu do Rzymian: „Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa”
Jeśli projekt ustawy o homozwiązkach zostanie uchwalony, zająć się nim będzie musiał z urzędu Sąd Najwyższy, a przypadku, gdy jego opinia będzie pozytywna, przepisy mogą obowiązywać na terytorium całej Australii.
Tymczasem z lipcowego raportu Commonwealth Bank wynika, że Tasmania, która znana jest z rekordowego poziomu samobójstw w skali kontynentu, osiągnęła najgorsze wskaźniki ze wszystkich stanów Australii w 5 kluczowych dziedzinach: zatrudnienia, handlu detalicznego, przyrostu ludności, prac budowlanych i finansowania budownictwa mieszkaniowego.
Premier Tasmanii chce ożywić gospodarkę poprzez legalizację homozwiązków, gdyż, jak wyjaśnia, liczy, że dzięki liberalnym przepisom więcej homoseksualistów z innych rejonów Antypodów będzie chciało przyjeżdżać na malutką wyspę-stan, by zawrzeć „małżeństwo”. W planach pani premier jest także: legalizacja wynajmowania przez pary jednopłciowe matek-surogatek, legalizacja prostytucji, eutanazji i dalsze liberalizowanie i tak już niezwykle liberalnego prawa aborcyjnego.
Rozmowa z bp. Józefem Wróblem, przewodniczącym Zespołu KEP ds. Bioetycznych.
Do 9 maja każdy, kto skończył 18 lat, otrzyma e-skierowanie.
Nowela znosi wymóg rejonizacji i posiadania opinii poradni psychologiczno-pedagogicznej.