Na warszawskich Bielanach wyrośnie osiedle przeznaczone dla katolickich rodzin wielodzietnych. Mieszkania będą tanie. Deweloper nie wyklucza sprzedaży mieszkań niekatolikom, jednak pierwszeństwo w zakupie będą mieli ludzie zaangażowani w ruchach kościelnych.
Organizatorem tego pionierskiego w Polsce przedsięwzięcia jest jeden z deweloperów, prywatnie ojciec siedmiorga dzieci (w tym jednego nienarodzonego).
Pytany przez Polskie Radio o tę inicjatywę socjolog z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego Marcin Zarzecki stwierdził, że potrzeba życia w takiej wspólnocie idealnej jest naturalna, zwłaszcza w czasach kryzysu wartości, więzi interpersonalnych i braku stabilności ekonomicznej.
Publicysta Szymon Hołownia widzi w tym dobry pomysł, łączący wypracowywanie zysku dewelopera z pomocą ludziom, którzy marzyli o mieszkaniu, ale zmagali się z bardzo trudnym rynkiem nieruchomości. Wątpliwości budzi jednak wybór klientów pod kątem światopoglądowym. Zdaniem Hołowni, nie jest to także metoda na całkowite uchronienie dzieci przed zgubnym wpływem świata, narkotyków, znajomych inaczej myślących.
(Uwaga: tekst został przeredagowany poprzez sprostowanie błędnej informacji, jakoby na osiedlu mogli mieszkać wyłącznie katolicy)
Stosunki między państwami koreańskimi obecnie oceniane są jako najgorsze od dziesięcioleci.
Abp Jędraszewski podczas misterium pasyjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej.
"Wspólna wędrówka i towarzyszące jej refleksje to dla wielickiej załogi ważny wielkopostny zwyczaj".
Poza liturgią Męki Pańskiej celebrowane jest także nabożeństwo drogi krzyżowe
Wśród rannych są cztery dziewczynki w wieku trzech, czterech, 14 i 16 lat oraz 17-letni chłopiec.
W wielu miejscach potrzebujący otrzymają też świąteczne paczki.