„Modlitewna Noc Czuwania w intencji polskiej emigracji i jej duszpasterzy” zacznie się 19 października przed Jasnogórskim Obrazem. Po raz 27 przygotowuje ją Instytut Duszpasterstwa Emigracyjnego i Ruch Apostolatu Emigracyjnego.
„Na początku Roku Wiary u stóp Matki i Królowej pragniemy razem ze wspólnotą Sióstr Misjonarek, z pielgrzymami – rodakami, przybyłymi z wielu krajów oraz z Polski – podziękować Bogu za dar chrztu świętego i przynależność do Kościoła katolickiego – pisze w liście zachęcającym do udziału ks. Wiesław Wójcik TChr , dyrektor Instytutu Duszpasterstwa Emigracyjnego i moderator Ruchu Apostolatu Emigracyjnego. - Tegoroczne hasło naszego Spotkania brzmi: „Mocno stój przy wierze ojców”. Słowa te skierował nasz Założyciel, Sługa Boży Kardynał August Hlond, Prymas Polski do Rodaków na obczyźnie w 1931 r. W dalszej części jego Listu czytamy: „Z Bogiem zawsze będzie Ci lżej i lepiej. Gdy przystąpią do Ciebie wilki w owczej skórze i kusić Cię będą, byś opuścił szeregi Kościoła, nie dawaj posłuchu fałszywym prorokom i trwaj przy świętej wierze.” Jakże słowa te aktualne są dzisiaj dla nowej fali emigracyjnej, narażonej na zagubienie skarbu wiary w zsekularyzowanych środowiskach Europy”. Uroczystości rozpoczną się o godz. 18 tej 19 października koncertem zespołu kleryków „Gaudeamus”, a zakończą około 4 30 rano następnego dnia – błogosławieństwem po Drodze Krzyżowej. Zarówno Apel Jasnogórski – w piątek, 19 października, oraz Msza św. sprawowana o północy pod przewodnictwem abpa Wacława Depo, metropolitę częstochowskiego, będą transmitowane przez TV Trwam, Radio Maryja i Radio Jasna Góra.
Ci, którzy nie mogą uczestniczyć w modlitwach mogą przesyłać swoje intencje na adres czuwanie@chrystusowcy.pl, lub dzwonić do Instytutu Duszpasterstwa Emigracyjnego +48 61 64 72 523; kom. +48 507 135 769
Według najnowszego sondażu Calin Georgescu może obecnie liczyć na poparcie na poziomie ok. 50 proc.
Zapewnił też o swojej bliskości mieszkańców Los Angeles, gdzie doszło do katastrofalnych pożarów.
Obiecał zakończenie "inwazji na granicy" i zakończenie wojen.
Ale Kościół ma prawo istnieć, mieć poglądy i jasno je komunikować.