Jan Paweł II powiedział: “W tym miesiącu październiku Kościół szczególnie zachęca do modlitwy różańcowej, zwłaszcza w intencji pokoju na świecie. Zwracam się z tym wezwaniem również do moich rodaków w Ojczyźnie i na emigracji. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus”.
Podczas audiencji generalnej 10 października Jan Paweł II wezwał Polaków do odmawiania Różańca w intencji pokoju. Zwracając się do 2,5 tys. Polaków obecnych dziś na placu św. Piotra, Jan Paweł II powiedział: “W tym miesiącu październiku Kościół szczególnie zachęca do modlitwy różańcowej, zwłaszcza w intencji pokoju na świecie. Zwracam się z tym wezwaniem również do moich rodaków w Ojczyźnie i na emigracji. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus”.
Wcześniej Jan Paweł II ponowił po angielsku apel o modlitwy w intencji pokoju i o zaangażowanie się “w budowę świata bez przemocy, opartym na szacunku dla godności każdej istoty ludzkiej”. Pielgrzymom z Czech a następnie ze Słowacji przypomniał, że październik jest miesiącem Różańca i wezwał ich “do odkrycia jedności z Maryją Panną poprzez tę szlachetną modlitwę”.
Szczególnie serdecznie Papież przywitał pielgrzymkę wegierską z Prymasem Laszlo Paskaiem na czele, przybyłą z okazji otwarcia wystawy “Hungariae Christianae Millennium” w Muzeach Watykańskich z okazji 1000-lecia chrztu Węgier.
Na koniec witając grupy z Włoch Ojciec Święty wymienił pielgrzymkę z diecezji Werony, która ufundowała nowy portal z brązu dla kościoła pw. św. Katarzyny w Betlejem, życząc, by dar ten był “kolejnym orędziem pokoju dla Palestyny”.
Wyraził też uznanie dla prowadzonego przez archidiecezję Lecce na południu kraju ośrodka dla uchodźców “Regina pacis”. „Zachęcam was, byście nie ustawali w pracy na rzecz ubogich i potrzebujących, w których podejmujecie samego Jezusa i Jemu służycie” – powiedział Papież.
Według najnowszego sondażu Calin Georgescu może obecnie liczyć na poparcie na poziomie ok. 50 proc.
Zapewnił też o swojej bliskości mieszkańców Los Angeles, gdzie doszło do katastrofalnych pożarów.
Obiecał zakończenie "inwazji na granicy" i zakończenie wojen.
Ale Kościół ma prawo istnieć, mieć poglądy i jasno je komunikować.