Watykan, 10.10 : Papież wezwał do odmawiania Różańca w intencji pokoju

Jan Paweł II powiedział: “W tym miesiącu październiku Kościół szczególnie zachęca do modlitwy różańcowej, zwłaszcza w intencji pokoju na świecie. Zwracam się z tym wezwaniem również do moich rodaków w Ojczyźnie i na emigracji. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus”.

Podczas audiencji generalnej 10 października Jan Paweł II wezwał Polaków do odmawiania Różańca w intencji pokoju. Zwracając się do 2,5 tys. Polaków obecnych dziś na placu św. Piotra, Jan Paweł II powiedział: “W tym miesiącu październiku Kościół szczególnie zachęca do modlitwy różańcowej, zwłaszcza w intencji pokoju na świecie. Zwracam się z tym wezwaniem również do moich rodaków w Ojczyźnie i na emigracji. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus”.

Wcześniej Jan Paweł II ponowił po angielsku apel o modlitwy w intencji pokoju i o zaangażowanie się “w budowę świata bez przemocy, opartym na szacunku dla godności każdej istoty ludzkiej”. Pielgrzymom z Czech a następnie ze Słowacji przypomniał, że październik jest miesiącem Różańca i wezwał ich “do odkrycia jedności z Maryją Panną poprzez tę szlachetną modlitwę”.

Szczególnie serdecznie Papież przywitał pielgrzymkę wegierską z Prymasem Laszlo Paskaiem na czele, przybyłą z okazji otwarcia wystawy “Hungariae Christianae Millennium” w Muzeach Watykańskich z okazji 1000-lecia chrztu Węgier.

Na koniec witając grupy z Włoch Ojciec Święty wymienił pielgrzymkę z diecezji Werony, która ufundowała nowy portal z brązu dla kościoła pw. św. Katarzyny w Betlejem, życząc, by dar ten był “kolejnym orędziem pokoju dla Palestyny”.

Wyraził też uznanie dla prowadzonego przez archidiecezję Lecce na południu kraju ośrodka dla uchodźców “Regina pacis”. „Zachęcam was, byście nie ustawali w pracy na rzecz ubogich i potrzebujących, w których podejmujecie samego Jezusa i Jemu służycie” – powiedział Papież.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
19°C Czwartek
dzień
20°C Czwartek
wieczór
16°C Piątek
noc
13°C Piątek
rano
wiecej »