Biskupi z biednymi

Kwestia stosunku do ubogich musi być jednym z decydujących kryteriów naszej posługi biskupiej, uważa kaznodzieja tegorocznych rekolekcji wielkopostnych dla Kurii Rzymskiej, kard. Claudio Hummes. W swoim pierwszym rozważaniu 18 lutego arcybiskup Sao Paulo w Brazylii mówił o spotkaniu z Jezusem Chrystusem. Skrytykował oświeceniowe tendencje w ewangelizacji i katechezie, koncentrujące się na wiedzy o

Kwestia stosunku do ubogich musi być jednym z decydujących kryteriów naszej posługi biskupiej, uważa kaznodzieja tegorocznych rekolekcji wielkopostnych dla Kurii Rzymskiej, kard. Claudio Hummes. W swoim pierwszym rozważaniu 18 lutego arcybiskup Sao Paulo w Brazylii mówił o spotkaniu z Jezusem Chrystusem. Skrytykował oświeceniowe tendencje w ewangelizacji i katechezie, koncentrujące się na wiedzy o Bogu i moralności. Tymczasem Pismo Święte ukazuje nam działanie Boga w historii, w życiu osób i narodów, pokazuje fakty, zauważył kardynał Hummes. - To więcej niż wiedza o Jezusie Chrystusie i Jego nauce.

Nawiązując do słów Jezusa: "Oto stoję u drzwi i kołaczę" (Ap 3, 20), kard. Hummes powiedział, że "nie wszyscy otwierają Mu drzwi, obawiając się zbyt wielkiego wpływu Jezusa na swoje życie i egoistyczne plany osobiste. A przecież to On jest rozwiązaniem naszych problemów, jeśli zawierzymy Mu nasze życie bezwarunkowo i bez granic". Mówiąc o tym, gdzie i kiedy spotkać można Pana, kard. Hummes wspomniał także o "braciach najuboższych".

- W dzisiejszym świecie bogactwo jest coraz bardziej skoncentrowane, rosną i szerzą się natomiast ubóstwo i głód. Kościół a szczególnie my, biskupi, musimy być głęboko i konkretnie solidarni z biednymi. Każdy z nas musi osobiście uznać konkretną miłość do ubogich za priorytet i punkt spotkania z Chrystusem. Kwestia ubogich musi stanowić jedno z decydujących kryteriów naszej posługi, powiedział arcybiskup Sao Paulo.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
0°C Czwartek
noc
-1°C Czwartek
rano
1°C Czwartek
dzień
1°C Czwartek
wieczór
wiecej »