Biskupi z biednymi

Kwestia stosunku do ubogich musi być jednym z decydujących kryteriów naszej posługi biskupiej, uważa kaznodzieja tegorocznych rekolekcji wielkopostnych dla Kurii Rzymskiej, kard. Claudio Hummes. W swoim pierwszym rozważaniu 18 lutego arcybiskup Sao Paulo w Brazylii mówił o spotkaniu z Jezusem Chrystusem. Skrytykował oświeceniowe tendencje w ewangelizacji i katechezie, koncentrujące się na wiedzy o

Kwestia stosunku do ubogich musi być jednym z decydujących kryteriów naszej posługi biskupiej, uważa kaznodzieja tegorocznych rekolekcji wielkopostnych dla Kurii Rzymskiej, kard. Claudio Hummes. W swoim pierwszym rozważaniu 18 lutego arcybiskup Sao Paulo w Brazylii mówił o spotkaniu z Jezusem Chrystusem. Skrytykował oświeceniowe tendencje w ewangelizacji i katechezie, koncentrujące się na wiedzy o Bogu i moralności. Tymczasem Pismo Święte ukazuje nam działanie Boga w historii, w życiu osób i narodów, pokazuje fakty, zauważył kardynał Hummes. - To więcej niż wiedza o Jezusie Chrystusie i Jego nauce.

Nawiązując do słów Jezusa: "Oto stoję u drzwi i kołaczę" (Ap 3, 20), kard. Hummes powiedział, że "nie wszyscy otwierają Mu drzwi, obawiając się zbyt wielkiego wpływu Jezusa na swoje życie i egoistyczne plany osobiste. A przecież to On jest rozwiązaniem naszych problemów, jeśli zawierzymy Mu nasze życie bezwarunkowo i bez granic". Mówiąc o tym, gdzie i kiedy spotkać można Pana, kard. Hummes wspomniał także o "braciach najuboższych".

- W dzisiejszym świecie bogactwo jest coraz bardziej skoncentrowane, rosną i szerzą się natomiast ubóstwo i głód. Kościół a szczególnie my, biskupi, musimy być głęboko i konkretnie solidarni z biednymi. Każdy z nas musi osobiście uznać konkretną miłość do ubogich za priorytet i punkt spotkania z Chrystusem. Kwestia ubogich musi stanowić jedno z decydujących kryteriów naszej posługi, powiedział arcybiskup Sao Paulo.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie... Pobieranie...

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
24 25 26 27 28 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
13°C Piątek
wieczór
12°C Sobota
noc
9°C Sobota
rano
15°C Sobota
dzień
wiecej »