Kościół katolicki na Filipinach rozpoczął kampanię, mającą na celu wykorzystanie najnowszych technologii do głoszenia Słowa Bożego. W posłaniu pasterskim, jakie będzie odczytane we wszystkich kościołach na Filipinach w niedzielę 14 kwietnia, kard. Jaime Sin, ordynariusz archidiecezji Manili, nazwał ten nowy sposób katechizacji słowem "katekstyzm". Polegać on będzie na przesyłaniu na telefony komór
Kościół katolicki na Filipinach rozpoczął kampanię, mającą na celu wykorzystanie najnowszych technologii do głoszenia Słowa Bożego. W posłaniu pasterskim, jakie będzie odczytane we wszystkich kościołach na Filipinach w niedzielę 14 kwietnia, kard. Jaime Sin, ordynariusz archidiecezji Manili, nazwał ten nowy sposób katechizacji słowem "katekstyzm". Polegać on będzie na przesyłaniu na telefony komórkowe wiadomości tekstowych zawierających posłania duszpasterskie, modlitwy oraz losowo wybrane cytaty z Biblii.
"Jesteśmy teraz społeczeństwem informacji elektronicznej. Kościół musi wykorzystać potencjał, jaki daje technologia dla celów ewangelizacji i niesienia Słowa Bożego", napisał w posłaniu kard. Sin. Dodał, że inicjatywa ta jest zainspirowana poprzez wyzwanie, jakie postawił Kościołowi Jan Paweł II, który powiedział, że "trzeba znaleźć miejsce dla Chrystusa we współczesnym systemie masowej komunikacji".
Z serwisu korzystać będzie można po zarejestrowaniu się u operatora sieci poprzez wysłanie SMS-em słowa "Amen" pod odpowiedni numer. System wysyła natychmiast zwrotną wiadomość z identyfikatorem i prośbą o wybór pomiędzy możliwością otrzymywania modlitw lub tekstów medytacyjnych. Serwis opracowany został przez Jezuickie Centrum Komunikacji z Irlandii.
Jest to pierwsza na świecie tak masowa akcja Kościoła wykorzystująca systemy łączności bezprzewodowej. Ma ona na celu dodarcie głównie do młodych ludzi, którzy zabiegani i zapracowani oddalają się od tradycyjnych kontaktów z Kościołem.
System bezprzewodowej telefonii cyfrowej jest bardzo popularny na Dalekim Wschodzie, a telefon komórkowy stał się tam praktycznie niezbędny do funkcjonowania w społeczeństwie. Szacuje się, że na samych Filipinach wysyła się ponad 100 milionów SMS-ów dziennie.
Według najnowszego sondażu Calin Georgescu może obecnie liczyć na poparcie na poziomie ok. 50 proc.
Zapewnił też o swojej bliskości mieszkańców Los Angeles, gdzie doszło do katastrofalnych pożarów.
Obiecał zakończenie "inwazji na granicy" i zakończenie wojen.
Ale Kościół ma prawo istnieć, mieć poglądy i jasno je komunikować.