Stańcie murem za rodziną - kobiety w Piekarach Śl.

Około sto tysięcy kobiet przybyło w niedzielę na doroczną pielgrzymkę do sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich.

Danka wyjechała z Gliwic chwilę po piątej. Najpierw pedałowała sama, a w Zabrzu dołączyły do niej koleżanki z pracy. - To dla mnie niewielki wysiłek - mówi. - Codziennie dojeżdżam do pracy na rowerze, więc mam dobre przygotowanie kondycyjne. W pracy rozmawiałyśmy o pielgrzymce i się umówiłyśmy, bo w grupie raźniej się pielgrzymuje. W niedzielę na piekarskiej Kalwarii pojawiło się wyjątkowo dużo kobiet. Jak oszacował przewodniczący liturgii metropolita katowicki arcybiskup Damian Zimoń, było ich tam blisko sto tysięcy. Przybyły do Śląskiej Gospodyni ze swymi problemami, przeżyciami, prośbami i modlitwami, dotyczącymi trudnej codzienności Górnego Śląska. Tegoroczna pielgrzymka kobiet i dziewcząt przebiegała pod hasłem „Naśladować Chrystusa”.
Rzeczywistość nas nie przygnębia - Dziś prosimy Cię Maryjo o pomoc w zrozumieniu, do czego papieski apel „Naśladujmy Chrystusa” wzywa współczesną kobietę, która pragnie godnie wypełnić swoje powołanie - powiedziała dr Elżbieta Tkocz, w słowie powitania pielgrzymów. Wskazała na Kalwarię, ukazującą pełną poświęcenia miłość Jezusa. Zauważyła, iż taki model miłości nie cieszy się dziś popularnością, gdyż ideałem jest łatwy sukces, szybka kariera oraz skuteczność bez moralności. - Propagowane fałszywe wzorce, obce naszej chrześcijańskiej kulturze, uderzają w nasze rodziny, osłabiając ich trwałość i podważając ich fundamentalną wartość. Jesteśmy świadkami nasilania się bolesnych zjawisk, takich jak rozwody, niewierność, powiększanie się kręgu samotnych matek i opuszczonych dzieci. Ta trudna rzeczywistość nie przygnębia nas jednak i nie zniechęca, lecz motywuje do działania. Kardynał Bolesław Kominek powiedział niegdyś, że wszystkie reformy, które sięgały nawet poza obręb Śląska, wyszły z Piekar. Z ufnością składamy więc dziś wszystkie trudne i złożone problemy naszej codzienności w Twoje - Pani Piekarska - macierzyńskie dłonie. Matko Miłości spraw, aby współczesne kobiety, idąc śladami twojego Syna, nie ulegały przelotnym modom, lecz na nowo odkrywały swoją niezastąpioną rolę w pielęgnowaniu miłości czystej i ofiarnej i taki jej model przekazały młodym pokoleniom.
Cierpienie buduje wspólnotę - Co to znaczy, że miłość jest wszystkim? - pytał zgromadzone na piekarskim wzgórzu kobiety, abp Damian Zimoń, przywołując słowa św. Teresy z Lisieux. I Odpowiedział: - Mamy szerzyć duchowość komunii. Cechą współczesnej świętości jest jej wymiar wspólnotowy.
Mamy stawać się świętymi razem, w Kościele i za pośrednictwem Kościoła, który jest wspólnotą wiary, miłości i prawdy. Nie ma nic dziwnego w tym, że w ludziach rodzi się dziś pragnienie powrotu do relacji, jakie panowały w kościele pierwszych wieków chrześcijaństwa, który wychodził z miłością do wszystkich.
Więcej na następnej stronie
«« | « | 1 | 2 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
25°C Środa
wieczór
18°C Czwartek
noc
13°C Czwartek
rano
13°C Czwartek
dzień
wiecej »