USA: Instytut Solidarności

Z inicjatywy świeckich katolików w Stanach Zjednoczonych powstał Instytut Solidarności. Jego celem jest dostarczenie rzetelnych informacji na temat kandydatów ubiegających się o stanowiska rządowe kluczowe dla życia publicznego. - donosi Radio Watykańskie.

Aktualnie na stronie internetowej instytutu najwięcej miejsca poświęcono kandydatom ubiegającym się o fotel prezydencki w wyborach 4 listopada. „Podczas jednej z najważniejszych elekcji prezydenckich naszych czasów wyborcy powinni posiadać więcej informacji niż kiedykolwiek przedtem” – powiedział Jill Reiff, jeden z pracowników instytutu. Za pośrednictwem prostego w obsłudze, zawierającego jednak wiele informacji portalu internetowego, instytut pragnie dotrzeć przede wszystkim do ludzi wierzących. Można tam sprawdzić zapis dotychczasowych głosowań poszczególnych kandydatów w Kongresie, a także zapoznać się z ich oświadczeniami wydanymi w ważnych kwestiach społecznych. Wiele zainteresowania wśród katolików wzbudza ta część witryny, dzięki której można sprawdzić stanowisko kandydatów w takich kluczowych dla wierzących kwestiach, jak aborcja, badania nad komórkami macierzystymi z użyciem embrionów ludzkich, klonowanie człowieka, eutanazja czy związki homoseksualne. W zależności od tego, czy stanowisko danego kandydata jest zgodne z moralną nauką Kościoła, czy nie, zostały one oznaczone zielonym, pomarańczowym, lub czerwonym kolorem. Jak twierdzi Jill Reiff, „Instytut Solidarności” jest kamieniem milowym w informowaniu wierzących równocześnie o ich wierze, jak i o kwestiach społeczno-politycznych”.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  30 1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  17°C Czwartek
  noc
  15°C Czwartek
  rano
  19°C Czwartek
  dzień
  19°C Czwartek
  wieczór
  wiecej »