Z apelem o dalszą gorącą modlitwę w intencji Ukrainy zwraca się do wiernych Prezydium Konferencji Episkopatu Polski. "W tak trudnej, niestabilnej i zmieniającej się z godziny na godzinę sytuacji, niech w naszych rodzinach, parafiach, wspólnotach, stowarzyszeniach i ruchach katolickich, nie zabraknie gestów duchowej solidarności" – piszą biskupi, zwracając się po raz kolejny z apelem o modlitwę w intencji Ukrainy.
Prezydium Konferencji Episkopatu Polski podkreśla, że „żadne rozwiązanie siłowe nie zapewni trwałego pokoju, a przyczyni się jedynie do wzrostu napięcia i eskalacji konfliktu”. Biskupi przypominają też słowa zapisane we wspólnym przesłaniu do narodów Polski i Ukrainy: „(…) współpraca wolnej Polski z wolną Ukrainą jest niezbędna, by w tej części Europy panował pokój, ludzie cieszyli się wolnością religijną, a prawa człowieka nie były zagrożone”.
Podziękowanie za wsparcie dla Ukrainy wysłali abp Światosław Szewczuk i abp Mieczysław Mokrzycki. „Wsparcie, jakie otrzymaliśmy z Polski, jest symbolicznym zwieńczeniem procesu, który uzyskał nowy impuls w ubiegłorocznej deklaracji o pojednaniu” – podkreślił abp Szewczuk.
„Dziękujemy Wam, bracia i siostry, którzy przez Caritas niesiecie bardzo konkretną i potrzebną pomoc. Jesteśmy Wam wdzięczni i modlimy się za Was, bo jak mówi polskie przysłowie: »Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie«” – napisał z kolei abp Mokrzycki.
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Osoby zatrudnione za granicą otrzymały 30 dni na powrót do Ameryki na koszt rządu.