Przegląd tekstów z kolejnego numeru „Gościa Niedzielnego”:
Watykański pacjent [ks. Tomasz Jaklewicz w cyklu wielkopostnym z Janem Pawłem II]
„Cierpienie ludzkie budzi współczucie, budzi także szacunek – i na swój sposób onieśmiela” – napisał. Świat cierpienia był mu dobrze znany. Dźwiganie krzyża choroby, bólu fizycznego i duchowego traktował jako część swojego powołania.
Kasa z nieba [Marcin Jakimowicz]
Czy można się modlić o pieniądze? – zapytała znajoma katechetka w drugiej klasie podstawówki. „Nieee!” – zgodnym chórem krzyknęły dzieci. Nie? A dlaczego nie?
Ucieczka z Krym-inału [Jacek Dziedzina]
Krym opanowali kryminaliści. Musieliśmy stamtąd wyjechać w obawie o nasze dzieci – mówią nam uciekinierzy z półwyspu zajętego przez Rosję. W Polsce starają się o status uchodźców. Z nadzieją, że kiedyś wrócą na Krym. Ukraiński Krym.
Wykiwał Hitlera [Mariusz Majewski]
Hiszpan Juan Pujol Garcia był skromnym hodowcą kur oraz menedżerem podrzędnego domu noclegowego w Madrycie. Inicjatywa, którą podjął podczas II wojny światowej, uczyniła z niego najskuteczniejszego podwójnego agenta tego konfliktu i bohatera aliantów.
To nie są nasze pieniądze!
O przyszłych emeryturach i za mało odważnym rządzie z prof. Leokadią Oręziak, kierownikiem Zakładu Finansów Przedsiębiorstw i Ubezpieczeń w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie rozmawia Tomasz Rożek.
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.
Organizacja wspiera mieszkańców tego terenu za pośrednictwem Caritas Jerozolima.