Otwierajcie drogi wolności!

„Republika Czeska obchodzi 25-lecie powrotu do demokracji. Nie zapominajcie w modlitwie o męczennikach i wyznawcach wiary, o ludziach dobrej woli, którzy dzięki bezinteresownemu oddaniu siebie, nieraz za cenę wielkich cierpień, pozwolili swemu krajowi odnaleźć drogę wolności”.

Słowa te czytamy w przesłaniu, które kardynał sekretarz stanu skierował w imieniu Papieża do uczestników Europejskiego Spotkania Młodych w Pradze. „Wy także jesteście wezwani, by otwierać drogi wolności, oddając się do dyspozycji tak jak Maryja z Nazaretu, kiedy przyjęła do siebie życie Syna Bożego” – pisze kard. Pietro Parolin.

„Papież ma zaufanie do waszej wyobraźni i kreatywności, aby radość Ewangelii była dziś głoszona i słyszana w waszych krajach” – czytamy dalej w przesłaniu. Watykański sekretarz stanu zwraca uwagę, że Ojciec Święty podczas swej niedawnej podróży do Turcji nawiązał do spotkań organizowanych przez wspólnotę ekumeniczną z Taizé dla młodych prawosławnych, katolików i protestantów. Franciszek powiedział tam wówczas, że „nakłaniają nas oni do podjęcia kroków ku pełnej komunii” – przypomina kard. Parolin.

Podobnie jak w poprzednich latach, przesłania do uczestników europejskiego spotkania młodych skierowali też sekretarze generalni Światowej Rady Kościołów pastor Olav Fykse-Tveit i Światowej Federacji Luterańskiej pastor Martin Junge. Nie zabrakło też tym razem listu od sekretarza generalnego Organizacji Narodów Zjednoczonych. Podobnie, jak w przesłaniu z Watykanu, znalazło się tam nawiązanie do praskiej „aksamitnej rewolucji”. Ponadto Ban Ki Moon podkreśla, że w obecnym, już 37. spotkaniu europejskim szczególnie licznie bierze udział młodzież z Polski, Ukrainy, Białorusi i Rosji.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
25°C Piątek
dzień
27°C Piątek
wieczór
24°C Sobota
noc
18°C Sobota
rano
wiecej »