Co łączy wyróżnianych w tym ogólnopolskim, prestiżowym plebiscycie? Ich pasją jest drugi człowiek.
- Sylwia jest osobą, która bardzo dużo się modli, a dzięki temu ma bliższą relację z Panem Bogiem. Ta jej modlitwa jest czymś bardzo naturalnym, wypływającym z głębi jej duszy. W odpowiedzi Bóg obdarzył ją charyzmatem, dzięki któremu potrafi odczytywać ludzkie intencje i rozeznać, że to Bóg stawia w jej życiu konkretne osoby. Sylwia to taki anioł opatrznościowy, a znajomość z nią to przyjemność - przekonuje br. Andrzej Pastuła OP, który Sylwię poznał kilkanaście lat temu, gdy stała się ona dla krakowskich dominikanów "punktem medycznym czynnym przez całą dobę".
Ta jej bliższa relacja z Bogiem wynika też z tego, że Sylwia oddała Jezusowi całe swoje życie, składając 5 października 2000 r., czyli we wspomnienie św. s. Faustyny, ślub czystości.
- To właśnie Faustyna mnie do tego doprowadziła - wspomina. W noc poprzedzającą jej kanonizację poszła do dominikanów na czuwanie, choć po dyżurze była bardzo zmęczona. Koleżanka, która siedziała za nią, nagle poklepała ją w ramię przejęta tym, że Faustyna przewidziała swoją kanonizację. - Ja nie słyszałam tych słów księdza, bo chyba usnęłam - mówi Sylwia.
W domu chciała je odszukać, bo wiedziała już, że są fragmentem "Dzienniczka". Bez skutku. - Odłożyłam go na półkę, ale zaraz poczułam przynaglenie, by go znowu otworzyć. Od razu znalazłam te słowa. Gdy powiedziałam o tym zaprzyjaźnionej od lat s. Maksymilianie usłyszałam, czy w takim razie zapytałam Faustynę, co chce mi powiedzieć w dniu swego święta. A skoro nie, to mam zapytać. Wróciłam więc do "Dzienniczka" i słowa, które wtedy dostałam, były szokiem - opowiada. Kolejne znaki potwierdzały jednak, że ma się oddać Bogu na wyłączność.
Więcej o Sylwii można przeczytać w najnowszym "Gościu Krakowskim" (z datą 1 lutego), a do 1 marca trwa plebiscyt na Miłosiernego Samarytanina Roku 2014.
To już 11. odsłona ogólnopolskiego plebiscytu, organizowanego przez Wolontariat św. Eliasza. Plebiscyt jak zawsze podzielony jest na dwie kategorie. Pierwsza dotyczy pracowników służby zdrowia, dla których "pomoc cierpiącym jest powołaniem, a nie tylko wypełnianiem obowiązków i pracą zarobkową". Druga kategoria promuje ludzi nie związanych z żadną organizacją charytatywną, dla których "motywem do czynienia miłosierdzia wobec potrzebujących jest przykazanie miłości".
Głosować można listownie (pisząc pod adres: Wolontariat św. Eliasza, ul. por. Wąchały 5, 30-608 Kraków), telefonicznie (dzwoniąc pod numer: 12/ 263 61 56 lub 885 512 500), poprzez e-mail (biuro@eliasz.org oraz koordynator@eliasz.org.pl) lub wysyłając wypełniony formularz poprzez stronę www.eliasz.org.pl. Głosując, należy podać imię i nazwisko oraz adres lub numer telefonu osoby, którą chcemy wyróżnić, a także uzasadnić swój wybór. Wielki finał, czyli gala wręczenia statuetek i dyplomów, odbędzie się w auli św. Jana Pawła II w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.
aktualna ocena | |
głosujących | |
Ocena |
bardzo słabe |
słabe |
średnie |
dobre |
super |
- poinformował portal Ukrainska Prawda, powołując się na źródła.
Według przewodniczącego KRRiT materiał zawiera treści dyskryminujące i nawołujące do nienawiści.
W perspektywie 2-5 lat można oczekiwać podwojenia liczby takich inwestycji.