Ogniste spotkanie w Wołczynie

Wczoraj, 13 lipca, rozpoczęło się XVI Spotkanie Młodych w Wołczynie k/Kluczborka. Tegoroczne spotkanie jest poświęcone Sakramentowi Bierzmowania i przebiega pod hasłem „Pieczęć Ognia”.

Organizatorami są Bracia Mniejsi Kapucyni Prowincji Krakowskiej.

Nabożeństwo   Biuro Prasowe Braci Mniejszych Kapucynów Nabożeństwo
Do małej miejscowości przybyła młodzież z całej Polski. W tym roku spotkanie zgromadziło 1 000 osób. Tym, co gromadzi młodych co roku jest chęć wspólnego przeżywania wiary i dzielenia się sobą, i swoim doświadczeniem Jezusa Chrystusa. To On sprawia, że młodzi tak entuzjastycznie bawią się na koncertach przed wołczyńską sceną, by potem, w tym samym miejscu, uwielbiać wspólnie Pana na Eucharystii, podczas nabożeństw i modlitwy.

Uczestnicy każdego dnia będą pogłębiać tajemnicę darów i owoców Ducha świętego. Przed uczestnikami wiele niezapomnianych chwil spędzonych na modlitwie, spotkaniach z rówieśnikami i wspólnej zabawie.

Dzisiaj młodzi będą pochylać się nad tematem modlitwy – iskry życia. Wieczorem zapowiedziany jest koncert grupy Aaron. Jutro temat charyzmatów i jak co roku, w środę nabożeństwo pokuty i pojednania.

W czwartek czas na temat o Kościele, a na koniec dnia przygotowany jest  spektakl Teatru A – „Pieśń o św. Franciszku”.

  Koncert   Biuro Prasowe Braci Mniejszych Kapucynów Koncert
Piątek poświęcony będzie heroldom światła – głoszeniu świadectwa. W tym dniu Eucharystii będzie przewodniczył minister prowincjalny br. Jacek Waligóra OFMCap. Wieczorem zagra zespół Maleo Reggae Rockers i oczekiwany co roku zespół braci kapucynów - Kap Bend.

Dniem rozesłania będzie sobota i choć będzie to ostatni dzień, to jednak bardzo ważny w całym spotkaniu. W tym dniu zostawanie udzielony Sakrament Bierzmowania, a Eucharystii przewodniczyć będzie ordynariusz diecezji - ks. bp Stanisław Napierała.

Spotkania młodych w Wołczynie, to okazja do bycia w grupie rówieśników z całej Polski, oraz osobistego spotkania z Bogiem. Codzienne konferencje, Eucharystie, spotkania w grupach i nabożeństwa służą temu pomocą. Pole namiotowe, gdzie zgromadzeni są uczestnicy to nie tylko miejsce noclegu, ale również zawiązywania przyjaźni, dzielenia się dżemem na śniadaniu, spotkań i rozmów.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7
28°C Piątek
dzień
30°C Piątek
wieczór
26°C Sobota
noc
20°C Sobota
rano
wiecej »