Wierni uczestniczący w niedzielnych nabożeństwach w anglikańskiej katedrze w Blackburn mogą wybierać, czy chcą przyjąć Komunię św. konsekrowaną przez duchownego płci męskiej, czy też żeńskiej.
Ma to związek z faktem, że tamtejsza kapituła katedralna przyjęła do grona kanoników pierwszą kobietę – ks. Sue Penfold, jednak nie wszyscy anglikanie uznają kapłaństwo kobiet.
Kanonik katedry w Blackburn ks. Andrew Hindley wyjaśnił na łamach gazety „This Is Lancashire”, że wprawdzie „sytuacja nie jest idealna”, ale Kościół stara się w ten sposób być „inkluzywny”.
Praktykę „dwutorowej Komunii” skrytykowała Sally Barnes z anglikańskiego ugrupowania feministycznego „Women and the Church” (Kobiety i Kościół). Wyjaśniła, że zamienia to Komunię w „bufet”, zaś kobietę „piętnuje”. Z kolei Stephen Parkinson z tradycyjnego ugrupowania anglikańskiego „Forward in Faith” (Naprzód w wierze) uznał praktykę z Blackburn za „zwariowaną” i wyraził zdziwienie, że kobiety-księża się w to „pakują”.
Kościół Anglii święci kobiety na księży od 1994 r. Z tego powodu część anglikanów odeszła z Kościoła tworząc własne wspólnoty lub przechodząc np. do Kościoła katolickiego lub prawosławnego, które nie praktykują kapłaństwa kobiet.
Kiedy wchodzą na obrady i z nich wychodzą zawsze czekają na nich reporterzy.
Ponad 30 osób zostało rannych, w tym osiem jest w stanie krytycznym.
Donald Trump podpisał dekret podczas uroczystości z okazji Narodowego Dnia Modlitwy.
„Aldeas – A New Story” będzie zawierał także ostatni obszerny wywiad z Franciszkiem.
„Aldeas – A New Story” będzie zawierał także ostatni obszerny wywiad z Franciszkiem.
13 proc. przypadków Alzheimera można przypisać brakowi aktywności fizycznej.