Do Fatimy napływają wiadomości o cudach dziejących się za wstawiennictwem s. Łucji

Sanktuarium w Fatimie otrzymuje liczne listy i e-maile z informacjami o łaskach otrzymanych za wstawiennictwem s. Łucji dos Santos - ujawniła s. Angela Coelho, wicepostulatorka procesu beatyfikacyjnego tej uczestniczki objawień maryjnych z 1917 r. Poinformowała też o dużej liczbie próśb modlitewnych, jakie docierają do tego portugalskiego sanktuarium i są pomocne w związku z trwającym procesem.

"Możemy mówić o dużym zaufaniu wiernych do wstawiennictwa siostry Łucji" – powiedziała wicepostulatorka, zastrzegając się jednocześnie, że na razie nie może podać daty ewentualnej beatyfikacji.

13 lutego br. w Coimbrze zakończył się oficjalnie diecezjalny etap procesu beatyfikacyjnego siostry Łucji. Diecezja ta, na której terenie zmarła 13 lutego 2005 r. wizjonerka, rozpoczęła ten proces już w trzy lata po jej śmierci na mocy specjalnego zezwolenia papieskiego w sprawie wcześniejszego wszczęcia takiego wydarzenia. Ponad 15 tys. stron dokumentacji przesłano do Stolicy Apostolskiej. Analizuje ona 11 tys. listów napisanych przez zakonnicę podczas swojego życia w karmelu oraz 61 świadectw osób, które znały zmarłą w wieku 98 lat karmelitankę.

W lutym br. ks. Romano Gambalunga, postulator procesu beatyfikacyjnego, stwierdził, że ogłoszenie jej błogosławioną powinno nastąpić w stosunkowo krótkim czasie, dodając, że jest spokojny o zakończenie procesu. Zaznaczył, że czynności procesowe wymagają szczegółowych studiów w Watykanie, które będą stanowić “okazję do pogłębionej refleksji teologicznej i duchowej”. "Dla wielu osób siostra Łucja już jest święta. Stała się nią nie w wyniku swego udziału w objawieniach, ale przez swoje doświadczenie duchowe w Karmelu" – powiedział postulator.

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • Gość
  02.03.2017 08:37
  Siostro Łucjo proszę wstaw się u Boga za mną i wyproś zdrowie dla mojego jeszcze nienarodzonego dziecka, aby szczęśliwie przyszło na świat i było zdrowe.
 • Tomasz
  04.03.2017 07:44
  Wstaw się za mną 13 tego ... za pijanego policjanta z rybnika który namówił najwyraźniej kolegów śledczych do sfałszowania protokołu żeby nie wpisali ze im mówiłem tego policjanta było czuć wudka ... za sędziego żeby niego dzieje nie wydał wyroku ... proszę Cię one on mnie przed nimi . Za moją niegodziwe rodzinę byłem kopany od zawsze przez matkę ? brat twierdził że sobie zasluzylem . Ojciec bil mamę . Mama winila za to mnie babcie ... wsadzila mnie do zawododowy bo rodzeństwa potrzebowała na prywatną szkołę internat ... W zawodówie też nieciekawie . Potem musiałem zwracać to co ja kosztowalem . Siostra wyeksmitowala ojca to mnie Kopala bila ze zdwojoną siłą a nawet kazał mi mieszkać w pokoju od ojca . Była pełna nienawiści chciwości mani wyższości i chorobliwej chęci pokazania się ... biła kopala za zbyt mało ambitna pracę . Pieniądze z wypłaty już nie były dla niej mak ambitne . .. jak już wymusić pienieniedzy siłą i lzeniem to zastraszala gorąca woda ... siekiera ... I znajomym zastępca komendanta . Który o tym nie wiedział ... tu chce ukazać niwgodxiwosc ... matki . Ja byłem dla niej K....A a starsze rodzeństwo dziećmi ... siostro lucjo . matko fatimska wstaw sie za mym trudnym losem ... przywroc mi zdrowie po tym szatanskim koszmarze znajdz pomoc ...
 • Tomasz
  04.03.2017 07:46
  Siostro Łucji bądź mi obrona przeciw niegodziwcom w sądzie ...
 • kasia
  16.03.2017 22:54
  Matko moja kochana prosze o wstawiennictwo za cały swiat i za lud za lud biedny i bogaty niech bóg razem z królem swiata jezusem przebaczy grzechy całemu swiatu.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  12°C Sobota
  wieczór
  9°C Niedziela
  noc
  5°C Niedziela
  rano
  12°C Niedziela
  dzień
  wiecej »